Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2015-01-08| Teledetekcja, Sprzęt

Premiera ręcznego skanera Faro

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na skanery przenośne firma Faro wprowadza na rynek innowacyjny, prosty w obsłudze, ręczny skaner laserowy 3D


Premiera ręcznego skanera Faro

Faro Freestyle3D to intuicyjne w obsłudze urządzenie przeznaczone do stosowania w architekturze, inżynierii i budownictwie (AEC), działalności organów ścigania i wielu innych branżach. Skaner jest wyposażony w tablet Microsoft Surface i oferuje niespotykane dotąd wizualizację w czasie rzeczywistym, pozwalając użytkownikowi wyświetlać dane w postaci chmury punktów w trakcie ich rejestrowania. Freestyle3D dokonuje skanowania z odległości do 3 metrów, rejestrując do 88 tys. punktów na sekundę z dokładnością przekraczającą 1,5 mm. Zgłoszony do opatentowania samokompensujący system optyczny umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie skanowania, ponieważ nie potrzebuje czasu na rozgrzanie.

– Skaner Freestyle3D to najnowszy produkt w ofercie urządzeń do skanowania trójwymiarowego Faro. To nasz kolejny krok w kierunku popularyzacji skanowania 3D – oświadczył Jay Freeland, prezes i dyrektor generalny firmy Faro. – Po tym, jak nasze skanery Focus przyjęły się w zakresie skanowania dalekiego zasięgu, opracowaliśmy skaner ręczny, który łączy w sobie intuicyjność i łatwość obsługi – dodaje.

Ponieważ Freestyle3D jest urządzeniem przenośnym, użytkownik może nim łatwo manewrować oraz skanować w ciasnych i trudno dostępnych miejscach, takich jak wnętrze pojazdu czy za rozstawionymi przedmiotami. To idealne rozwiązanie do gromadzenia danych na miejscu przestępstwa lub czynności związanych z konserwacją zabytków. Technologia skanowania do pamięci umożliwia wstrzymanie skanowania w dowolnej chwili i wznowienie gromadzenia danych w tym samym miejscu bez stosowania sztucznych znaczników.

– Klienci Faro stale podkreślają znaczenie prostoty procesów roboczych, mobilności oraz przystępnych cen, które stanowią dla nich kluczowe czynniki pozwalające na wdrożenie i regularne stosowanie skanowania laserowego 3D. W odpowiedzi na te oczekiwania opracowaliśmy ręczny, łatwy w obsłudze i ważący poniżej kilograma skaner laserowy klasy przemysłowej — skomentował Jay Freeland.

Skaner Freestyle3D może być używany jako niezależne urządzenie do skanowania obiektów lub w połączeniu ze skanerami Faro Focus X 130 oraz X 330. Dane w postaci chmury punktów pochodzące ze wszystkich tych urządzeń można bezproblemowo łączyć i udostępniać za pomocą dowolnych narzędzi do wizualizacji firmy Faro, w tym Faro Scene, WebShare Cloud oraz Faro CAD Zone.

Źródło: Faro Europe


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama