Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-03-12| Geodezja, Teledetekcja, Imprezy

Teledetekcyjny czerwiec w Warszawie

W czerwcu br. w Warszawie odbędą się dwie międzynarodowe konferencje poświęcone zagadnieniom teledetekcyjnym: 34. sympozjum Europejskiej Asocjacji Pracowni Teledetekcyjnych (EARSeL) oraz towarzysząca jej EARSeL & ISPRS Young Scientist Days, skierowana do młodszego grona naukowców.


Teledetekcyjny czerwiec w Warszawie <br />
fot. Wikipedia/Minimus
fot. Wikipedia/Minimus
Sympozjum EARSeL jest cykliczną imprezą organizowaną co roku w innym mieście Europy, natomiast EARSeL & ISPRS Young Scientist Days odbywa się po raz pierwszy i nawiązuje do Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji z 2012 r. Obie konferencje połączone będą dniem otwarcia, a także warsztatami i szkoleniami z pozyskiwania oraz przetwarzania różnego rodzaju danych teledetekcyjnych (m.in. wielospektralnych obrazów satelitarnych, danych hiperspektralnych, chmur punktów).

Tematyka poruszana na spotkaniach obejmuje m.in. zagadnienia klimatyczne, archeologiczne, hydrologiczne, leśne, związane z obszarami chronionymi czy zurbanizowanymi, a także technologię UAV, techniki hiperspektralne oraz radarowe.

Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom możliwość opublikowania swoich prac w recenzowanych materiałach pokonferencyjnych. Ostateczny termin nadsyłania pełnych tekstów upływa 31 marca br.

Konferencje odbędą się w dniach 16-20 czerwca w budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Tegoroczna edycja sympozjum EARSeL współorganizowana jest przez Zakład Geoinformatyki i Teledetekcji UW, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii. Za organizację EARSeL & ISPRS Young Scientist Days odpowiada natomiast Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji, Naukowa Sieć Studentów Geoinformatyki oraz Zakład Geoinformatyki i Teledetekcji UW.

Więcej informacji

Adrian Ochtyra (Zakład Goinformatyki i Teledetekcji UW)


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS