wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-07-16| Geodezja, GIS, Software

Ewidencja adresów od ISPiK-u

Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych SA z Gliwic wzbogacił swój autorski System Obsługi Wniosków Administracyjnych SOWA o moduł Ewidencji Miejscowości Ulic i Adresów.


Ewidencja adresów od ISPiK-u

Aplikacja wspomaga zadania gmin w zakresie prowadzenia bazy punktów adresowych oraz ewidencji ulic i miejscowości. Jest intuicyjna w obsłudze i umożliwia wyszukiwanie danych po atrybutach opisowych, zgodnych z charakterystyką każdej z ewidencji, a dzięki ich wersjonowaniu pozwala wygenerować zarówno stan bieżący bazy, jak i na dowolny dzień w przeszłości.

Integracja modułu EMUiA z flagowym produktem ISPiK, Internetowym Serwerem Danych Przestrzennych (ISDP), daje możliwość korzystania z warstw podkładowych (ortofotomapy, EGiB, osi ulic), co stwarza szerokie możliwości podglądowe i edycyjne. Użytkownik zyskuje m.in. narzędzia do kreślenia poligonów, multipoligonów, linii czy multilinii (w tym rond) oraz dociągania rysowanych obiektów do: wierzchołków, krawędzi, warstwy oraz obiektów wskazanej warstwy. Wynikiem pracy w zintegrowanych systemach SOWA i ISDP jest automatyczna aktualizacja warstw informacyjnych prowadzonych w ISDP.

Zakres informacji gromadzonych w systemie, ich organizacja, aktualizacja i udostępnianie są zgodne z rozporządzeniem w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów z 9 stycznia 2012 r.

Jak zapowiada ISPiK, moduł EMUiA do jedna z jego kilku nowości. Wkrótce gliwicka spółka ma zaprezentować kolejne.

Źródło: ISPiK SA


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
spokojnie mają inżyniera projektu/doradcę w gugik.
 2 
odpowiedz zgłoś
nie zadroszczę wchodzą na trudny rynek.
 1 
odpowiedz zgłoś
EMUiA Czy aplikacja może działać niezależnie od ISDP? Czy aby móc korzystać z modułu EMUiA trzeba kupić serwer ISDP? Czy jest jakieś link do demo? Czy producent może pochwalić się jakimś wdrożeniem?
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS