Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-02-05| GIS, Teledetekcja, Firma

Co z WorldView-3 i GeoEye-2?

Firma DigitalGlobe poinformowała, jakie ma dalsze plany wobec projektowanych wysokorozdzielczych satelitów teledetekcyjnych WorldView-3 i GeoEye-2 po niedawnej fuzji ze spółką GeoEye.


Co z WorldView-3 i GeoEye-2?

Program WorldView-3 ma postępować zgodnie ze wcześniejszymi planami, tzn. start planowany jest na połowę 2014 roku. Umożliwi to dotrzymanie zobowiązań wobec amerykańskiej rządu w ramach umowy EnhancedView.

Satelita będzie wykonywać zdjęcia panchromatyczne w rozdzielczości nawet 30 cm, podczas gdy jego starszy brat (WorldView-2) oferuje piksel nie mniejszy niż 46 cm. Aparat ma ponadto wyróżniać dodatkowe 8 kanałów w średniej podczerwieni, które będą lepiej penetrować mgłę, dym, smog czy chmury pierzaste. Poza tym WorldView-3 będzie obrazować w kanałach: niebieskim, „coastal”, zielonym, żółtym, czerwonym, czerwonym granicznym (red edge) i w dwóch kanałach bliskiej podczerwieni. Średni czas rewizyty ma nie przekraczać 1 dnia. WorldView-3 będzie obrazować dziennie nawet do 684 tys. km.

Odnośnie satelity GeoEye-2 firma DigitalGlobe zadecydowała, że dokończy jego budowę, ale na razie aparat nie będzie wystrzeliwany. Pierwotnie planowano, że znajdzie się on na orbicie jeszcze w tym roku. Według informacji DigitalGlobe GeoEye-2 będzie służył jako instrument rezerwowy, który zostanie wystrzelony w razie awarii któregoś z satelitów lub w przypadku wzrostu popytu na wysokorozdzielcze zobrazowania. Podobnie jak WorldView-3, GeoEye-2 miał wykonywać zdjęcia z pikselem około 30 cm.

Źródło: DigitalGlobe, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS