Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-31| Geodezja, GIS, Teledetekcja

Zeskanują dzieło Wita Stwosza

Ołtarz Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie doczeka się skanowania laserowego – informuje serwis internetowy TVP Kraków.


Zeskanują dzieło Wita Stwosza <br />
fot. Henryart/Wikipedia
fot. Henryart/Wikipedia

Wiosną tego roku fotografik Andrzej Nowakowski zaalarmował, że ten bezcenny zabytek zaczyna się rozsypywać i posiada wiele ubytków. Zebrana w tym tygodniu komisja konserwatorska po oględzinach uznała, że zanim podjęte zostaną działania naprawcze, należy szczegółowo zbadać stan ołtarza. Dlatego jeszcze we wrześniu zabytek ma zostać pomierzony z wykorzystaniem skanera laserowego.

Prace przeprowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Politechniką Warszawską i – wg informacji TVP – ma je sfinansować Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z największych wyzwań przy tych pomiarach ma być umieszczenie w prezbiterium odpowiedniego podnośnika, z którego można będzie zeskanować górną część ołtarza.

Źródło: TVP Kraków, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS