Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-23| GNSS, GIS, Firma

In-Location Alliance: razem dla nawigacji wewnątrz budynków

22 dużych producentów sprzętu elektronicznego utworzyło In-Location Alliance – inicjatywę, której celem będzie wspólne rozwijanie innowacji w zakresie nawigacji wewnątrz budynków.


In-Location Alliance: razem dla nawigacji wewnątrz budynków <br />
fot. Google Lat Long
fot. Google Lat Long

Wśród członków porozumienia znajdują się zarówno producenci urządzeń mobilnych (Nokia, Samsung, Sony), jak i czipów (Qualcomm, Broadcom, CSR, Dialog) oraz półprzewodników (Nordic Semiconductor). Przystąpiły do niego również firmy, które już od dłuższego czasu zajmują się nawigacją wewnątrz budynków, np. Insiteo i Visioglobe. Nie ma wśród nich za to największych graczy na rynku urządzeń mobilnych, czyli Google’a i Apple’a.

In-Location Alliance chce rozwijać dokładne i energooszczędne mobilne urządzenia nawigacyjne działające także wewnątrz budynków, promować stosowanie otwartych standardów w tej dziedzinie, a także szukać zastosowań dla tego typu sprzętu. Jak wynika z komunikatu prasowego, sygnatariusze porozumienia do wyznaczania pozycji wewnątrz budynków chcą wykorzystywać przede wszystkim technologie Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0. Pierwsze prototypy urządzeń rozwijanych przez In-Location Alliance mają być gotowe jeszcze w tym roku, a do sprzedaży trafią w 2013 r.

Jak podkreśla Patrick Connolly z firmy analitycznej ABI Research, rynek nawigacji wewnątrz budynków ma ogromny potencjał. Powszechnym elementem urządzeń mobilnych może stać się już w latach 2015-17. Barierą w ich implementacji jest jednak duża liczba różnorodnych technologii wyznaczania pozycji, które nie są ze sobą kompatybilne bądź są chronione patentami. In-Location Alliance ma zaś szansę zmienić ten stan rzeczy.

Źródło: GPS Business News, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS