Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-02| Geodezja, Kataster

Połowa działek bez granic

Ponad połowa nieruchomości należących do państwa nie ma ustalonego przebiegu granic, powiedział Oleg Skufinskij – przewodniczący Komitetu ds. gospodarki nieruchomościami w Izbie Handlowo-Przemysłowej Federacji Rosyjskiej.


Połowa działek bez granic

W Rosji działa kataster, ale jeśli spojrzeć na jego strukturę, to z 51 mln działek 29 mln nie posiada granic – powiedział Skufinskij na konferencji prasowej w agencji „Nowosti”.

Jak dodał, w terenie są także problemy z wyceną nieruchomości. Według niego, państwo nie ma obecnie wiedzy na temat majątku, którym administruje i który chce prywatyzować.

Dlatego w celu poprawy sytuacji należy wdrożyć posunięcia zaproponowane przez przedsiębiorców, dzięki którym do 2018 roku Rosja ze 120. miejsca przesunie się na 20. w światowym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej. Bez przyspieszenia zmian w gospodarce gruntami będzie to niemożliwe.

Pod koniec lipca br. premier Dmitrij Miedwiediew w czasie spotkania z przedstawicielami inicjatywy stwierdził, że należy przygotować się do prywatyzacji gruntów. Jednocześnie dodał, że masowa prywatyzacja jest możliwa po przeliczeniu katastralnej wartości działek.

Źródło: ?Nowosti?


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS