Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-09| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

GIG o nowym GGK

Na stronach Geodezyjnej Izby Gospodarczej ukazało się kolejne wydanie Biuletynu Informacyjnego GIG. Mowa jest w nim m.in. o nowym głównym geodecie kraju czy propozycjach zmian w Prawie geodezyjnym i kartograficznym.


GIG o nowym GGK
„Cieszymy się z tej nominacji z dwóch powodów. Po pierwsze Pan Prezes zna doskonale wszelkie uwarunkowania dotyczące naszej dziedziny, bo był już w ubiegłych latach Prezesem GUGiK-u. Oprócz tego był Wiceprezydentem miasta Krakowa, a więc nie obca jest Mu zarówno administracja rządowa, jak i samorządowa” – piszą we wstępie członkowie GIG.

W Biuletynie znalazły się ponadto życzenia z okazji 20-lecia Polskiej Geodezji Komercyjnej, a także zapowiedź wspólnych, konkretnych działań. Organizacje przygotowały już pismo do prezydenta CLGE dotyczące podjęcia współpracy zmierzającej do wsparcia polskimi specjalistami krajów, w których brakuje geodetów.

Poza tym w Biuletynie można znaleźć:
• sprawozdanie z działalności GIG za okres od kwietnia 2011 r. do czerwca br.,
• tezy do nowego Prawa geodezyjnego i kartograficznego autorstwa prezesa GIG Bogdana Grzechnika,
• propozycje uproszczeń do projektu „trzeciej” ustawy deregulacyjnej z marca br.,
• tezy do dyskusji z referatów wygłoszonych w trakcie Dnia Geodety Europejskiego i Geoinformacji.

Pobierz Biuletyn GIG

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS