wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-31| Geodezja, Prawo, Instytucje

GUGiK wesprze samorządy

Głównym tematem narady wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego w GUGiK (30-31 maja) było wypracowanie jednolitej metodologii kontroli przeprowadzanych przez nadzór wojewódzki.


GUGiK wesprze samorządy

Na spotkaniu zaprezentowano rozwiązania w zakresie finansowego i merytorycznego wsparcia w zakładaniu i prowadzeniu baz danych pzgik w drodze porozumień pomiędzy GUGiK i jednostkami samorządu (zgodnie z art. 7a pkt 13 Prawa geodezyjnego i kartograficznego). Podkreślono, że największą szansę na wsparcie ze strony Urzędu mają projekty samorządowe współfinansowane ze środków unijnych, w których „wkład własny” może być podzielony pomiędzy urząd a wnioskujące jednostki samorządu terytorialnego. Prezentacje dotyczyły także wykorzystania w trakcie modernizacji ewidencji gruntów i budynków danych źródłowych z sąsiednich powiatów. Wojewódzcy inspektorzy przedstawili wyniki analizy przeprowadzonej na podstawie danych zebranych w związku z realizacją zamówień dotyczących przygotowania bazy PRG. Dane te będą jednak wymagały uzupełnienia i pogłębionej analizy.

Naczelnik Wydziału Geodezji Systemów Odniesień Przestrzennych GUGiK Wiesław Graszka omówił sposoby zakładania i utrzymywania szczegółowych osnów geodezyjnych w świetle rozporządzenia ministra administracji i cyfryzacji z 14 lutego 2012r. w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych. Bardzo ważnym elementem narady była prezentacja wstępnej wersji projektu rozporządzenia ministra administracji i cyfryzacji w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Obecnie trwają uzgodnienia wewnętrzne projektu.

Drugi dzień narady był poświęcony głównemu tematowi spotkania tzn. wypracowaniu jednolitej metodologii kontroli przeprowadzanych przez nadzór wojewódzki. Obok roboczych prezentacji, dotyczących postępowań skargowych oraz dyscyplinarnych w związku z art. 42 ustawy pgik, zorganizowano zajęcia w trzech grupach nt. odpowiedzialności zawodowej geodetów uprawnionych, kontroli oraz skarg i wniosków.

Źródło: GUGiK, BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS