Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-02| GIS, Firma, Software

Rekordowa umowa na GIS dla energetyki

Firmy Esri Polska oraz Energa-Operator SA podpisały umowę korporacyjną ELA (Enterprise License Agreement) o wartości 15 mln złotych.


Rekordowa umowa na GIS dla energetyki <br />
fot. Nixdorf/Wikipedia (CC by SA)
fot. Nixdorf/Wikipedia (CC by SA)

Według Esri Polska, jest to największa pod względem wartości umowa korporacyjna na technologię GIS w kraju, a także jedna z największych w europejskim sektorze energetycznym.

Na mocy porozumienia podpisanego pod koniec grudnia 2011 r. Energa-Operator uzyska nielimitowany dostęp do licencji oprogramowania GIS firmy Esri oraz rozszerzone wsparcie techniczne. Pozwoli to zwiększyć elastyczność planowania i rozwijania architektury systemów zawierających komponenty GIS oraz wpłynie na obniżenie kosztów administracyjnych i eksploatacyjnych.

Wdrożenie w spółce Energa-Operator w zeszłym roku zostało wyróżnione na Międzynarodowej Konferencji Użytkowników Oprogramowania Esri nagrodą „Special Achievement in GIS”, która jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie systemów informacji geograficznej.

Technologia Esri jest jednym z kluczowych elementów Systemu Zarządzania Majątkiem Sieciowym (SID) wdrażanego w Energa-Operator przez firmę Apator Rector.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS