Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-02| Prawo

RozporzÄ…dzenie o adresach po zmianach

Różne organizacje i instytucje w toku konsultacji zgłosiły do projektu rozporządzenia MSWiA w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów 80 uwag. Część z nich została uwzględniona.


RozporzÄ…dzenie o adresach po zmianach <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl
O wniesienie różnego rodzaju zmian do tego aktu wnioskowali m.in.: Związek Miast Polskich, prezydent Warszawy, GUS, ministerstwa Finansów i Infrastruktury oraz Rządowe Centrum Legislacji. Jak napisano w ocenie skutków regulacji, większość uwag ZMP mających charakter ogólny została już unormowana w obowiązujących przepisach rangi ustawowej lub też ich wprowadzenie do projektu skutkowałoby wykroczeniem poza delegację ustawową.
Natomiast w związku z propozycjami dotyczącymi prowadzenia dotychczasowej numeracji porządkowej dokonano zmian redakcyjnych mających na celu uczytelnienie i wskazanie wprost konkretnych rozwiązań.
Wprowadzono także postulowany okres przejściowy (12 miesięcy od wejścia rozporządzenia w życie), w którym gminy będą mogły prowadzić ewidencję miejscowości, ulic i adresów, wykorzystując dotychczasową infrastrukturę techniczną ewidencji numeracji porządkowej nieruchomości.

Do projektu odniósÅ‚ siÄ™ także warszawski ratusz, zgÅ‚aszajÄ…c uwagi w znacznej części pokrywajÄ…ce siÄ™ z tymi przesÅ‚anymi przez ZwiÄ…zek Miast Polskich. Na kanwie tych propozycji uporzÄ…dkowano procedurÄ™ nadawania numerów porzÄ…dkowych, doprecyzowano znaczenie pojęć, takich jak: „charakterystyczny punkt miejscowoÅ›ci” czy „oÅ› ulicy”. W znacznej mierze zostaÅ‚y również uwzglÄ™dnione uwagi merytoryczne dotyczÄ…ce zaÅ‚Ä…czników do projektu.

Projekt rozporzÄ…dzenia

Tabela rozbieżności

Źródło: MSWiA, JK


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS