wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

IIP dla każdego


O projekcie


Projekt edukacyjny „IIP dla każdego” zrealizowała redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl. Patronem technicznym była firma Intergraph Polska. Inicjatywa narodziła się z potrzeby upowszechnienia w środowisku geodezyjnym wiedzy z zakresu infrastruktury informacji przestrzennej. Zgodnie z ustawą o infrastrukturze informacji przestrzennej to na barkach geodetów spoczywa odpowiedzialność za realizację licznych zadań nałożonych na kraje członkowskie przez unijną dyrektywę INSPIRE. Oczywiście zaprosiliśmy również do udziału w naszym projekcie przedstawicieli innych zawodów związanych z tworzeniem IIP.

Projekt zainaugurowaliśmy w lipcu 2013 r. publikacją w GEODECIE artykułu dr. Zenona Parzyńskiego pt. „Model podstawowy”. Ale najmocniejszym akcentem było wydanie książki „Infrastruktura informacji przestrzennej w UML”, którą na zamówienie naszego wydawnictwa napisali dr Zenon Parzyński (Politechnika Warszawska) i dr Agnieszka Chojka (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Bardzo chcieliśmy, by książka trafiła do jak największej liczby geodetów. W rezultacie otrzymali ją bezpłatnie prenumeratorzy wrześniowego wydania GEODETY. Pozostałych zainteresowanych zapraszamy do Księgarni Geoforum.pl, gdzie nadal można ją nabyć.

Innym działaniem w ramach projektu była publikacja na łamach GEODETY oraz Geoforum.pl serii artykułów poświęconych infrastrukturze informacji przestrzennej. Prezentujemy je w zakładce Artykuły IIP dla każdego.

Ciekawym uzupełnieniem naszego projektu były konkursy wiedzy z zakresu IIP organizowane na Geoforum.pl, a także konkurs na najlepszy artykuł na temat wykorzystania oprogramowania firmy Intergraph do budowy IIP w Polsce. Zwycięski artykuł został opublikowany w GEODECIE i na Geoforum.pl.

Redakcjadodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS