wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

IIP dla każdego


O projekcie


Projekt edukacyjny „IIP dla każdego” zrealizowała redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl. Patronem technicznym była firma Intergraph Polska. Inicjatywa narodziła się z potrzeby upowszechnienia w środowisku geodezyjnym wiedzy z zakresu infrastruktury informacji przestrzennej. Zgodnie z ustawą o infrastrukturze informacji przestrzennej to na barkach geodetów spoczywa odpowiedzialność za realizację licznych zadań nałożonych na kraje członkowskie przez unijną dyrektywę INSPIRE. Oczywiście zaprosiliśmy również do udziału w naszym projekcie przedstawicieli innych zawodów związanych z tworzeniem IIP.

Projekt zainaugurowaliśmy w lipcu 2013 r. publikacją w GEODECIE artykułu dr. Zenona Parzyńskiego pt. „Model podstawowy”. Ale najmocniejszym akcentem było wydanie książki „Infrastruktura informacji przestrzennej w UML”, którą na zamówienie naszego wydawnictwa napisali dr Zenon Parzyński (Politechnika Warszawska) i dr Agnieszka Chojka (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Bardzo chcieliśmy, by książka trafiła do jak największej liczby geodetów. W rezultacie otrzymali ją bezpłatnie prenumeratorzy wrześniowego wydania GEODETY. Pozostałych zainteresowanych zapraszamy do Księgarni Geoforum.pl, gdzie nadal można ją nabyć.

Innym działaniem w ramach projektu była publikacja na łamach GEODETY oraz Geoforum.pl serii artykułów poświęconych infrastrukturze informacji przestrzennej. Prezentujemy je w zakładce Artykuły IIP dla każdego.

Ciekawym uzupełnieniem naszego projektu były konkursy wiedzy z zakresu IIP organizowane na Geoforum.pl, a także konkurs na najlepszy artykuł na temat wykorzystania oprogramowania firmy Intergraph do budowy IIP w Polsce. Zwycięski artykuł został opublikowany w GEODECIE i na Geoforum.pl.

Redakcjadodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze menu_text_plreklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt