Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Sierpień 2022, Nr 8 (327) |


• Raport GEODETY: analiza rynku przetargów geodezyjnych • Robert Rachwał i Karol Kaim z PGK o kondycji firm geodezyjnych • O wynikach kontroli NIK nt. cyfryzacji EGiB na szczeblu powiatowym • Nie uciekniemy od katastru 3D – zapowiada dr Szczepan Budkowski z URK • Co na szkoleniach GUGiK dla geodetów uprawnionych? ...

powrót

Opracowanie Anna Wardziak

Warto dbać o własny rozwój

Oferta studiów podyplomowych 2022/2023. W aktualnym zestawieniu przedstawiamy 28 propozycji studiów podyplomowych z zakresu: geodezji i kartografii, systemów informacji geograficznej, a także wyceny nieruchomości i gospodarki przestrzennej.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

W warunkach zmieniających się wymagań rynku pracy warto nieustannie dbać o własny rozwój zawodowy i zdobywać nowe umiejętności. Taką możliwość dają studia podyplomowe (SP). Po pięciu latach [ostatnia publikacja na ten temat ukazała się w GEODECIE 7/2017 – red.] postanowiliśmy ponownie przyjrzeć się ofercie studiów podyplomowych, które mogą zainteresować geodetów. Zdecydowana większość z uwzględnionych przez nas propozycji SP prowadzona jest na uczelniach przez wydziały kształcące na kierunku geodezja i kartografia, co oczywiście nie wyczerpuje wszystkich możliwości w tym zakresie. Jakie w ciągu tych 5 lat zaszły zmiany w ofercie? Już na pierwszy rzut oka widoczne jest zmniejszenie liczby studiów typowo geodezyjnych. Drugą istotną zmianą jest wzrost cen.

• Tematyka

Dla naszej branży tematyka SP jest jednak nadal szeroka i nadal najprościej podzielić ją na trzy grupy. Pierwszą, związaną najściś­lej z geodezją i kartografią, stanowią kursy o bardzo zróżnicowanym charakterze. Najnowsze technologie są przedmiotem SP z zakresu BIM – modelowania i zarządzania informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych czy z zakresu zastosowań bezzałogowych statków latających (BSL) w rozwiązywaniu zagadnień inżynierskich. Coś dla siebie znajdą nawet niegeodeci zainteresowani zdobyciem wiedzy z tej dziedziny...

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

• Zamów wersję papierową • Zamów wersję cyfrową

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS