Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 2021, Nr 6 (313) |


• O pracy w przedsiębiorstwie górniczym LOTOS Petrobaltic opowiada Andrzej Słaby – mierniczy górniczy i hydrograf kategorii A • Dlaczego użytek Tp powinien zniknąć z ewidencji gruntów i budynków • Wybieramy aplikację do przetwarzania zdjęć z dronów (Structure from Motion, SfM) • Skanowanie laserowe terenu przyszłego ...

powrót

Michał Kędzierski

Prof. Romuald Kaczyński (1940-2021)

26 kwietnia zmarł znany i ceniony w świecie naukowiec i nauczyciel, wybitny specjalista z zakresu fotogrametrii, pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej. Prof. dr hab. inż. Romuald Kaczyński miał 81 lat.

Prof. Kaczyński odbiera nagrodę ISPRS im. Eduarda Doleżala, Wiedeń, 1996 r.
Prof. Kaczyński odbiera nagrodę ISPRS im. Eduarda Doleżala, Wiedeń, 1996 r.
Był człowiekiem o otwartym światopoglądzie. Jego nietuzinkowość i wyrazista osobowość sprawiały, że łatwo zapadał w pamięć. Wszędzie dawał się poznać z najlepszej strony, a cechy jego charakteru – takie jak solidność, właściwe podejście do powierzanych obowiązków, odpowiedzialność, szczerość, otwarcie na drugiego człowieka i pogoda ducha – sprawiały, że był lubiany i szanowany. Miał niekonwencjonalne poczucie humoru, które jest pamiętane i wspominane.

Posiadał niezwykły dar nawiązywania kontaktów i integrowania środowiska. Każdemu chciał pomóc, z każdym chciał podzielić się swoim bogatym doświadczeniem. Nie tylko inspirował i motywował do działania, ale też wspierał – zarówno w rozwoju naukowym, jak i w sprawach prywatnych. Często wieczorami rozmawiał przez telefon ze swoimi przyjaciółmi i współpracownikami o życiu i nauce, dzieląc się swoimi przemyśleniami i uwagami na temat otaczającego świata, przekazując cenne rady. Będzie nam tych rozmów brakowało. Niejednokrotnie uratowały nas one przed podjęciem błędnych decyzji. Wierzył w ludzi bardziej niż oni sami w siebie. Dodawał odwagi w podejmowaniu wyzwań, zwracał uwagę na bogactwo życia i zachęcał do cieszenia się jego pełnią. Był niezwykle ciepłym człowiekiem, który potrafił wesprzeć w trudnych momentach.

Zainteresowania naukowe profesora Kaczyńskiego były ukierunkowane na fotogrametrię cyfrową, którą tak wytrwale wprowadzał w naszym kraju. Jego hobby to z kolei fotografia podwodna, której w Polsce był prekursorem. Radość i odprężenie dawały mu podróże. Aktywnie spędzał czas, nurkując w Morzu Czerwonym czy jeżdżąc na nartach w Alpach...

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA
• Zamów wersję papierową • Zamów wersję cyfrową

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama