Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2020, Nr 7 (302) |


• Jakie wsparcie oferuje geodetom Tarcza Antykryzysowa 4.0 • Modele 3D z głębin – rozmawiamy z Mariuszem Milką, instruktorem nurkowania i specjalistą z zakresu fotogrametrii podwodnej • Geodezja i kartografia A.D. 2045: Będą nowe sensory – prognozuje prof. Zdzisław Kurczyński • Bezzałogowa platforma skanująca w ...

powrót

Anna Wardziak

Rekrutacja inna niż dotąd

Oferta studiów geodezyjnych w roku akademickim 2020/2021. Od tego roku studia geodezyjne nie oznaczają już wyłącznie kierunku geodezja i kartografia. Oferta się zmieniła, ale przygotowano zbliżoną liczbę miejsc – blisko 2,9 tys. na studiach inżynierskich (I stopnia) i 1,7 tys. na magisterskich (II stopnia).

podobnie jak rok temu nabór na studia geodezyjne przeprowadzają 22 uczelnie, choć nastąpiły wśród nich pewne zmiany. W gronie 16 placówek pub­licznych znalazła się ostatnio Politechnika Rzeszowska. Z kolei po rezygnacji Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim (z uwagi na zbyt małe zainteresowanie) zostało tylko 6 jednostek niepublicznych.

W zakresie studiów inżynierskich oferta uczelni pub­licznych dominuje, obejmując już ponad 75% wszystkich miejsc. Tak jak w ubiegłym roku najwięcej osób na te studia gotowy jest przyjąć Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Na kolejnych trzech pozycjach są: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska i Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (też z taką samą jak rok temu liczbą miejsc). Ofertę zwiększyła natomiast wyraźnie Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (ze 140 do 220 miejsc). Jeśli zaś chodzi o studia magisterskie, to proponują je prawie wyłącznie uczelnie publiczne (w dwóch szkołach niepub­licznych przewidziano zaledwie nieco ponad 200 miejsc).

• Nowe terminy i warunki przyjęć

Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczęły się dopiero 8 czerwca. Zgodnie z komunikatem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do 11 sierpnia zostaną ogłoszone wyniki, a także wydane świadectwa dojrzałości i aneksy do nich (wyniki matur poprawkowych do 30 września). Z harmonogramem przeprowadzenia tych egzaminów muszą być zgodne terminy rekrutacji. Również warunki naboru zostały zweryfikowane pod względem zmian wprowadzonych w przepisach dotyczących systemu oświaty. Mowa o nieprzeprowadzaniu egzaminów ustnych na maturze oraz centralnego etapu olimpiad (brak laureatów, wszyscy uczniowie zakwalifikowani do etapu centralnego otrzymali z mocy przepisów tytuł finalisty i maksymalną liczbę punktów z danego przedmiotu w procesie rekrutacji).
Jednak terminy internetowej rejestracji kandydatów zależą od indywidualnych ustaleń danej placówki. W większości uczelni ruszyła ona miesiąc później (w czerwcu lub na początku lipca), a zakończy się...

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS