Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Luty 2020, Nr 2 (297) |


• Gehenna rozgraniczeniowa. Bogdan Grzechnik o tym, jak usprawnić pracę geodety i nie generować kłopotów dla właścicieli nieruchomości • Czas przełomu – doroczny przegląd rozwoju technologii GNSS • Nie musimy być najlepsi we wszystkim. Rozmawiamy ze zdobywczynią Kosmicznego Oskara 2019 Beatą Milanowską • Pomiary dla ...

powrót

Rozmawiała Anna Wardziak

Nie musimy być najlepsi we wszystkim

Przekonuje Beata Milanowska, asystentka na Wydziale Geoinżynierii UWM w Olsztynie, która zaledwie pół roku temu ukończyła studia magisterskie, a już zdobyła Kosmicznego Oskara

Zespół nagrodzony Kosmicznym Oskarem 2019 w kategorii "University Challenge": Jon Bruno (Hiszpania), Niklas Hehenkamp (Niemcy), Sebastian Strasser (Austria), Beata Milanowska (Polska), Francesco Darugna (Włochy), Lotfi Massarweh (Włochy)
Zespół nagrodzony Kosmicznym Oskarem 2019 w kategorii "University Challenge": Jon Bruno (Hiszpania), Niklas Hehenkamp (Niemcy), Sebastian Strasser (Austria), Beata Milanowska (Polska), Francesco Darugna (Włochy), Lotfi Massarweh (Włochy)
ANNA WARDZIAK: Co skłoniło Panią do udziału w zajęciach Międzynarodowej Letniej Szkoły ESA/JRC, od której wszystko się zaczęło? W końcu po magisterce należał się odpoczynek.

BEATA MILANOWSKA: Decyzję o uczestnictwie w szkole letniej musiałam podjąć już na początku ubiegłego roku, a propozycja wyjazdu wypłynęła ze strony opiekuna mojej pracy magis­terskiej prof. Pawła Wielgosza. Po zapoznaniu się z tematyką i programem zajęć uznałam, że szkoła może być dla mnie bardzo dobrą okazją do poszerzenia wiedzy, ale też nawiązania nowych znajomoś­ci, dlatego długo się nie wahałam. Poza tym to uczelnia sfinansowała mój wyjazd z grantu NCN OPUS, w ramach którego pisałam pracę magisterską. Na szczęście po powrocie miałam jeszcze trochę czasu na odpoczynek (śmiech).

Czego nowego dowiedziała się pani podczas tego wyjazdu?

Ogólnie mówiąc, poszerzyłam tam wiedzę wyniesioną ze studiów dotyczącą systemów satelitarnych (GNSS), bardziej szczegółowo zaprezentowano niektóre zagadnienia z geodezji satelitarnej. Program był bardzo intensywny. Zajęcia zarówno w formie wykładów, jak i ćwiczeń laboratoryjnych zajmowały po 8 godzin dziennie, również w weekendy. Prowadzone były przez znanych i cenionych naukowców z całego świata, autorów podstawowych podręczników techniki GNSS (m.in. z USA, Kanady, Niemiec), byli wśród nich również przedstawiciele ESA czy JRC.
Wyjątkowo podobały mi się zajęcia prowadzone przez prof. Bernharda Hofmanna-Wellenhofa, który szczegółowo i przystępnie scharakteryzował...

Pełna treść wywiadu w lutowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS