wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Marzec 2019, Nr 3 (286) |


• Bezrobocie wśród geodetów i kartografów 2018 – coroczny raport z rynku pracy • ASG-EUPOS oferuje już 4-systemowe korekty RTK i RTN. Jakie mają zalety i jak z nich korzystać wyjaśniają administratorzy serwisu • Rachunek ekonomiczny kontra innowacyjność. II raport sprzętowy GEODETY • Pan Południk, czyli rozmowa GEODETY ...

powrót

Jerzy Królikowski

Wzięta w dwa ognie

GUGiK o podwójnej kontroli pracy geodezyjnej. Wynik weryfikacji pracy przez starostę nie powinien być uzależniony od rezultatów kontroli przedsiębiorcy prowadzonej przez WINGiK-a – wynika z odpowiedzi GUGiK na list OZZG ws. otwockiej geodetki.

ikieta geodetów przed starostwem w Otwocku zorganizowana 8 października 2018 r. Do protestujących wyszedł sekretarz powiatu Zbigniew Rak
ikieta geodetów przed starostwem w Otwocku zorganizowana 8 października 2018 r. Do protestujących wyszedł sekretarz powiatu Zbigniew Rak
O przypadkach Barbary Twardowskiej pisaliśmy już kilka razy na Geoforum.pl (gdzie załączamy również dokumenty źródłowe) oraz w GEODECIE. Relacjonowaliśmy m.in. protest Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Geodetów (OZZG) zorganizowany 8 października 2018 r. przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Otwocku przeciwko praktykom tamtejszego ODGiK i w obronie geodetki [GEODETA 11/2018]. Twardowska od 2015 r. wielokrotnie bowiem spotykała się ze starostą i kierowała do niego skargi z opisem nieprawid­łowości. Mimo jej licznych interwencji – w ośrodku nie nastąpiła poprawa. W związku z tym, że wśród miejscowych geodetów nie znalazła sojuszników gotowych otwarcie wystąpić przeciw starostwu, poprosiła o pomoc OZZG. Stąd właśnie wziął się protest związkowy, na którego „rezultaty” nie trzeba było długo czekać. Już praca złożona przez Barbarę Twardowską do ośrodka 10 października 2018 r., czyli dwa dni po proteś­cie, została potraktowana w sposób „specjalny”.

Przedstawiciele OZZG szczegółowo opisali tę sprawę w skardze na działalność Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego skierowanej do Głównego Geodety Kraju w grudniu ub.r. Jak wynika z korespondencji, otwocki ODGiK podczas weryfikacji pracy geodezyjnej Barbary Twardowskiej polegającej na opracowaniu mapy do celów projektowych stwierdził naruszenie prawa i zwrócił się do mazowieckiego WINGiK-a o przeprowadzenie kontroli terenowej. W jej wyniku inspekcja stwierdziła, że geodetka nie zastosowała się do art. 42 ust. 3 Prawa geodezyjnego i kartograficznego, który wskazuje, że osoby wykonujące samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii są obowiązane wykonywać swoje zadania z należytą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa.
(...)

W imieniu GGK na skargę OZZG odpowiedział Adolf Jankowski – dyrektor Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej. Jego zdaniem procedura weryfikacji nie została przeprowadzona prawidłowo. Po stwierdzeniu naruszeń przepisów prawa przez wykonawcę starosta winien (...).

W artykule prezentujemy też stanowisko starosty otwockiego. Nie poczuwa się do odpowiedzialności. Na zarzuty OZZG zawarte w skierowanej do niego skardze odpowiada, że przeprowadzone postępowanie wyjaś­niające nie wykazało nierównego traktowania Barbary Twardowskiej, a działania kierownika PODGiK były prawidłowe. Przytacza przy tym statystyki dotyczące...

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu miesięcznika GEODETA


powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt