wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Listopad 2018, Nr 11 (282) |


• Inicjatywy geodetów na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski • Satelity zaglądają do Pisma Świętego – rozmawiamy z dr. hab. Adamem Linsenbarthem, autorem koncepcji i redaktorem „Atlasu biblijnego” • Zamierzam walczyć dalej – mówi geodetka Barbara Twardowska, w obronie której OZZG zorganizował protest ...

powrót

Rozmawiał Damian Czekaj

Zamierzam walczyć dalej

Rozmawiamy z BARBARĄ TWARDOWSKĄ, geodetką z Otwocka, w obronie której Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów zorganizował protest przed otwockim starostwem

DAMIAN CZEKAJ: Jak wyglądała pani pierwsza wizyta w otwockim PODGiK po proteście?

BARBARA TWARDOWSKA: Nieprzyjemności spotkały mnie już w dniu protestu, tj. 8 października. Tego dnia rano byłam w starostwie w Otwocku, żeby kupić materiały do zgłoszenia uzupełniającego, które wcześniej złożyłam w kancelarii. Wystarczyło, że weszłam do pokoju, gdzie obsługiwani są geodeci, a jedna z pracownic PODGiK wykrzyczała mi, że nie będzie mnie obsługiwać, podobnie jak pozostali pracownicy tego ośrodka. Powodem był plakat informujący o proteście, który został umieszczony – za zgodą sekretarza powiatu – na tablicy ogłoszeń starostwa. Powiedziała mi również, że od teraz obsługiwać mnie będzie starosta. Tego dnia nie wydano mi zamówionych materiałów, więc wróciłam nazajutrz, już po proteście, i poszłam prosto do starosty, aby, zgodnie ze słowami swojej pracownicy, wydał mi materiały. Starosta Mirosław Pszonka jak zwykle nie miał czasu i wysłał ze mną do ośrodka sekretarza powiatu Zbigniewa Raka. Byłam w szoku, kiedy ta sama pracownica, nie zważając na obecność przy okienku interesantów, wykrzyczała to, co dzień wcześniej, dodając, że przyjechali jacyś – i tu padło wulgarne określenie – i kręcili się po ośrodku. Sekretarz powiatu przez dłużą chwilę nie mógł jej uspokoić i uciszyć, a kierownik PODGiK Mieczysław Mazek stał obok i nie reagował. Dopiero po jakimś czasie zostałam obsłużona. Po tamtych zajściach, jak na razie, jestem obsługiwana poprawnie.

W proteście uczestniczyło tylko dwóch geodetów z Otwocka. Ma pani do pozostałych kolegów żal?

Nie mam żalu do nikogo. Jeżeli nie przeszkadza im czekanie od dwóch do trzech miesięcy na odbiór swojej pracy, to niech czekają nawet i dłużej. To jest ich wybór. Myślę, że po prostu nie chcieli narazić się tutejszym urzędnikom. Moja córka, która też jest geodetką, po proteś­cie spotkała moją koleżankę działającą na terenie powiatu otwockiego i dowiedziała się, że koleżanka nie przyszła na protest, bo się bała. Moim zdaniem wśród geodetów – zarówno tych z Otwocka, jak i z innych miejsc w kraju – nie ma solidarności. Gdyby była, nikt by się nie bał otwarcie mówić o problemach, jakie nas dotykają. Wszyscy geodeci – z wyjątkiem tych „zaprzyjaźnionych” z kierownikiem PODGiK – w rozmowach między sobą narzekają na to, co się dzieje w otwockim starostwie. Jednak gdy trzeba otwarcie zabrać głos, nie ma chętnych.

O jakich problemach mówimy?
...

Pełna treść wywiadu w listopadowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article
Brawo Brawo dla geodety Pani BARBARY TWARDOWSKIEJ za postawę godną naśladowania. Za to że nikt nie potrafił zamknąć jej ust i za to że sprawa "ujrzała światło dzienne" dla szerszej rzeszy geodetów w kraju. Koniec z patologiami drączącymi polską geodezję. PODGiK-i nie są bezkarne, jak i ich pracownicy nie są bezkarni. Starostowie winni wyciągać konsekwencje naganne dla pracowników którzy nadużywają praw i atakują geodetów niesłusznie. Gdyż to rzuca cień niesmaku na organ starosty i całe starostwo. To samo tyczy się osób pracujących w PODGiK i wykonujących prace geodezyjne prywatnie, gdyż to oni pomimo faktu świadczenia usług zabronionych prawem jako pracownicy, wykonując je nie mają czasu na wykonywanie pracy i obsługę rzetelną interesantów a w tym geodetów. Jeszcze raz BRAWO. SKOŃCZCIE STAROSTOWIE Z PATOLOGIAMI W WASZYCH PODiK-ach !!!!
odpowiedz zgłoś

Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS