wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Sierpień 2017, Nr 8 (267) |


• Polityka małych kroków – rozmowa z głównym geodetą kraju Grażyną Kierznowską • Wywiad z nowym prezesem SGP dr. hab. Januszem Walo • Uwaga na przekręt „na rozgraniczenie” – ostrzega Bogdan Grzechnik • O przymiocie strony. Przypadek z praktyki sądowej omawia Magdalena Durzyńska • Nowy cykl ...

powrót

oprac. Anna Wardziak

STUDIA PODYPLOMOWE - Dodatek do cyfrowego wydania GEODETY

Tylko w cyfrowym wydaniu miesięcznika GEODETA 8/2017 prezentujemy ofertę studiów podyplomowych 2017/2018. W 15-stronicowym dodatku Czytelnicy znajdą 30 propozycji z zakresu: geodezji i kartografii, systemów informacji geograficznej, wyceny nieruchomości i gospodarki przestrzennej.

W warunkach zmieniających się wymagań rynku pracy warto dbać o własny rozwój zawodowy i zdobywać nowe umiejętnoś­ci. Taką możliwość dają studia po­dyplomowe. Dla naszej branży tematyka jest bardzo szeroka: od GIS, fotogrametrycznych zastosowań dronów, poprzez lotniczy i naziemny skaning laserowy czy GNSS w gospodarce i administracji po BIM czy hydrografię.

Po dłuższej przerwie postanowiliś­my przyjrzeć się ofercie studiów podyplomowych, które mogą zainteresować geodetów. Aby zgromadzić niezbędne informacje, poprosiliśmy organizatorów o wypełnienie szczegółowych ankiet. Zdecydowana większość z 30 uwzględnionych przez nas propozycji SP prowadzona jest przez wydziały uczelni kształcące na kierunku geodezja i kartografia, co oczywiście nie wyczerpuje oferty w tym zakresie.

• Jaki zakres tematyczny?

Jest w czym wybierać, a dostępną ofertę najproś­ciej podzielić na trzy grupy. Pierwszą, związaną najściślej z geodezją i kartografią, stanowią kursy o bardzo zróżnicowanym charakterze. Wśród nich są SP skierowane do zainteresowanych uzys­kaniem uprawnień zawodowych w tej dyscyplinie – tj. „Geodezyjne pomiary podstawowe” (zakres 3), „Redakcja map” (zakres 6) czy „Fotogrametria i teledetekcja” (zakres 7). Najnowsze technologie są przedmiotem SP z zakresu: BIM – modelowania i zarządzania informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych; zastosowań bezzałogowych statków latających (BSL) w rozwiązywaniu zagadnień inżynierskich; lotniczego i naziemnego skaningu laserowego; zastosowania GNSS w gospodarce i administracji, ale także hydrografii. Coś dla siebie znajdą nawet niegeodeci zainteresowani zdobyciem wiedzy z tej dziedziny, np.: SP „Podstawy geodezji” czy „Podstawy nauczania geodezji i kartografii dla nauczycieli”.

Druga grupa jest stricte GIS-owa. Ramowa tematyka zajęć na tego typu SP obejmuje m.in. metody pozyskiwania danych, metody prezentacji kartograficznej i wizualizacji danych, analizy przestrzenne, metadane, standardy, normy, przegląd oprogramowania, zagadnienia związane z budową i zarządzaniem bazami danych. Jedne kursy szczególny nacisk kładą na podstawy programowania, inne – na metody pozyskiwania, prezentacji czy analizy danych...

FRAGMENTY DODATKU STUDIA PODYPLOMOWE

Pełna treść dodatku TYLKO w wersji cyfrowej sierpniowego wydania miesięcznika GEODETA
• Zamów wersję cyfrową

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS