wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Sierpień 2017, Nr 8 (267) |


• Polityka małych kroków – rozmowa z głównym geodetą kraju Grażyną Kierznowską • Wywiad z nowym prezesem SGP dr. hab. Januszem Walo • Uwaga na przekręt „na rozgraniczenie” – ostrzega Bogdan Grzechnik • O przymiocie strony. Przypadek z praktyki sądowej omawia Magdalena Durzyńska • Nowy cykl ...

powrót

Geo-System Sp. z o.o.

Wypis w kilka minut

Od lipca w portalu mapowym starostwa w Mińsku Mazowieckim można auto­matycznie zamawiać przez internet wypisy z rejestru gruntów w technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System. Z funkcji tej mogą korzystać właś­ciciele i współwłaściciele działek. To pierwsza tego typu usługa w kraju.

Potwierdzenie tożsamoś­ci zamawiającego następuje przez logowanie do profilu zaufanego, a należna opłata jest wnoszona za pomocą płatności internetowej. Po jej zaksięgowaniu i automatycznym zarejestrowaniu wniosku w starostwie powiatowym generowany jest wypis oraz wysyłana wiadomość na adres e-mail wnioskodawcy. Cały proces trwa nie dłużej niż kilka minut i znacznie różni się od usługi „Wydanie wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków” dostępnej poprzez platformę ePUAP. Za pomocą ePUAPU-u możliwe jest jedynie złożenie wniosku przez internet (z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego), który następnie jest już rozpatrywany tradycyjnie.

W ramach usługi Geo-Systemu wydawane są tzw. wypisy uproszczone określone w Prawie geodezyjnym i kartograficznym w tabeli 11 pkt 13.

Zakup wypisów rozpoczynamy od wejścia na portal mapowy starostwa (minski.e-mapa.net). W menu głównym aplikacji (rys. 1) wybieramy ikonę koszyka sklepowego, a następnie pozycję „Uproszczone wypisy z EGiB dla właś­cicieli działek”. Kolejny etap to logowanie do profilu zaufanego (rys. 2) w celu potwierdzenia tożsamości. Po poprawnej autoryzacji jesteśmy przekierowywani na stronę portalu mapowego. Tam pojawia się okno dialogowe umożliwiające wybór działek (przez wskazanie ich myszą na mapie lub z wykorzystaniem mechanizmów wyszukiwania), dla których chcemy dostać wypis (rys. 3). W przypadku gdy nie jesteś­my właścicielem (współwłaś­cicielem) danej działki, dostajemy komunikat o braku stosownych upoważnień...

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS