wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Sierpień 2017, Nr 8 (267) |


• Polityka małych kroków – rozmowa z głównym geodetą kraju Grażyną Kierznowską • Wywiad z nowym prezesem SGP dr. hab. Januszem Walo • Uwaga na przekręt „na rozgraniczenie” – ostrzega Bogdan Grzechnik • O przymiocie strony. Przypadek z praktyki sądowej omawia Magdalena Durzyńska • Nowy cykl ...

powrót

Rozmawiała Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Nie wystarczy strona internetowa i czasopismo

O wyzwaniach stojących przed Stowarzyszeniem Geodetów Polskich i potrzebie aktywizacji członków mówi nowy prezes dr hab. Janusz Walo, prorektor Politechniki Warszawskiej ds. studenckich.

fot. Paweł Tymiński (Politechnika Warszawska)
fot. Paweł Tymiński (Politechnika Warszawska)
KATARZYNA PAKUŁA-KWIECIŃSKA: Dlaczego zdecydował się pan kandydować na funkcję prezesa SGP?

JANUSZ WALO: To nie była dla mnie łatwa decyzja i sporo czasu zajęło mi, zanim ją ostatecznie podjąłem. Decydujące znaczenie miało chyba to, że odczuwałem powszechne oczekiwanie ze strony członków Stowarzyszenia co do mojego kandydowania, oraz swego rodzaju poczucie odpowiedzialności za organizację, na rzecz której pracuję już ponad dwadzieścia lat. Zdaję sobie sprawę, że podjąłem się bardzo trudnego zadania, ale wierzę, że wystarczy mi energii i sił do efektywnego działania w całej czteroletniej kadencji.

Czy przy pana licznych obowiązkach zawodowych związanych z pełnieniem funkcji prorektora Politechniki Warszawskiej oraz dużym zaangażowaniu społecznym podoła pan dodatkowemu obciążeniu?

Zdaję sobie sprawę, że pogodzenie obowiązków wynikających z funkcji prorektora z obowiązkami prezesa SGP nie będzie łatwe. Jestem jednak przekonany, że przy dobrej organizacji pracy i wsparciu współpracowników jest to możliwe. Kandydując na prezesa, słyszałem wielokrotnie deklaracje koleżanek i kolegów, że będą mnie aktywnie wspierać i że mogę liczyć na ich zaangażowanie. Oczywiście na razie to tylko słowa, ale ważne i jestem przekonany, że prawdziwe. Prezes nie musi być wszędzie i znać się na wszystkim, więc zamierzam korzystać z wiedzy i doświadczenia innych członków Stowarzyszenia. Pewnie będzie mi brakowało czasu na osobiste uczestniczenie w wielu spotkaniach stowarzyszeniowych, szczególnie tych wymagających wyjazdów i wiążących się z dłuższą nieobecnością w pracy, ale postaram się być tam, gdzie to konieczne. Powoli wycofuję się też z niektórych moich aktywności społecznych, choćby w mniejszym stopniu angażuję się już w organizację i prace jury Olimpiady Geodezyjnej i Kartograficznej czy w prace komisji konkursu na najlepszą pracę dyplomową. W obydwu przypadkach znaleźli się młodzi ludzie, którzy znakomicie mnie nie tylko zastępują, ale pod wieloma względami są lepsi.

Które z wniosków sformułowanych na XXXIX Zjeździe w Olsztynie traktuje pan jako priorytetowe?

Za najważniejsze uważam te związane z bieżącymi zmianami przepisów geodezyjnych, wpisaniem geodety jako uczestnika procesu budowlanego do Kodeksu urbanistyczno-budowlanego oraz utworzeniem inspekcji geodezyjnej w tym zakresie...

Pełna treść wywiadu w sierpniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS