Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 2017, Nr 6 (265) |


• Pomiarowy zawrót głowy, czyli geodezyjna obsługa budowy Lech Coastera w Chorzowie • Dzika droga – skutki modernizacji EGiB opisuje Bogdan Grzechnik • Jak i co wyceniać? – przypadki z praktyki sądowej omawia Magdalena Durzyńska • Raport nt. postępów w modernizacji ewidencji gruntów i budynków • Gruntowe ...

powrót

Bożena Skórska

Mocna drużyna z Lublina

XXXIX Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, Lublin, 20-22 kwietnia

Wprawdzie w tegorocznej edycji olimpiady indy­widualnie zwyciężył zawodnik z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, ale za to reprezentacja gospodarza – Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie – może poszczycić się podwójnym sukcesem. Uczniowie tej placówki po raz drugi z rzędu zwyciężyli w rywa­lizacji drużynowej i aż dwóch jej wychowanków znalazło się wśród laureatów w klasyfikacji indywidualnej.

Do udziału w etapie międzyszkolnym zorganizowanym w Lublinie Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady zakwalifikowało 25 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne kształcące w zawodzie technik geodeta. Wyłoniono je w I etapie (szkolnym), który odbył się w październiku ubiegłego roku (startowała w nim młodzież z 71 szkół).
Tradycyjnie w etapie międzyszkolnym uczniowie rywalizowali zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Pierwszego dnia rozwiązywali zadania testowe i tekstowe w gościnnych murach auli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Po trudach tych zmagań podczas wycieczki po Starówce poznawali bogatą historię miasta gospodarza.

Drugiego dnia przyszedł czas na zadania terenowe, a ich wykonanie wymagało wykazania się umiejętnościami praktycznymi oraz pracą zespołową. Nie było łatwo również ze względu na aurę – pomiary utrudniał porywisty wiatr. W tym czasie opiekunowie uczestniczyli w pokazie sprzętu geodezyjnego zorganizowanym w budynku PSBiG.
Po skończonej pracy w terenie zawodnicy pojechali na wycieczkę do malowniczego, Kazimierza Dolnego nad Wisłą – słynącego z pięknych widoków i... wypiekanych kogutów. Każdy uczestnik olimpiady został obdarowany pamiątkowym kogutem z datą i logo wydarzenia. A podczas uroczys­tej kolacji ogłoszono tak wyczekiwane wyniki indywidualne i drużynowe etapu między­szkolnego.

20 uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie z rozwiązaniem zadań i uzyskali najwyższą punktację, trzeciego dnia rywalizacji przystąpiło do etapu centralnego. Pierwszym krokiem w drodze do ścisłego finału był składający się z 30 zadań trudny test...

Pełna treść artykułu wraz z wynikami w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA


powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS