wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Czerwiec 2017, Nr 6 (265) |


• Pomiarowy zawrót głowy, czyli geodezyjna obsługa budowy Lech Coastera w Chorzowie • Dzika droga – skutki modernizacji EGiB opisuje Bogdan Grzechnik • Jak i co wyceniać? – przypadki z praktyki sądowej omawia Magdalena Durzyńska • Raport nt. postępów w modernizacji ewidencji gruntów i budynków • Gruntowe ...

powrót

Bożena Skórska

Mocna drużyna z Lublina

XXXIX Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, Lublin, 20-22 kwietnia

Wprawdzie w tegorocznej edycji olimpiady indy­widualnie zwyciężył zawodnik z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, ale za to reprezentacja gospodarza – Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie – może poszczycić się podwójnym sukcesem. Uczniowie tej placówki po raz drugi z rzędu zwyciężyli w rywa­lizacji drużynowej i aż dwóch jej wychowanków znalazło się wśród laureatów w klasyfikacji indywidualnej.

Do udziału w etapie międzyszkolnym zorganizowanym w Lublinie Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady zakwalifikowało 25 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne kształcące w zawodzie technik geodeta. Wyłoniono je w I etapie (szkolnym), który odbył się w październiku ubiegłego roku (startowała w nim młodzież z 71 szkół).
Tradycyjnie w etapie międzyszkolnym uczniowie rywalizowali zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Pierwszego dnia rozwiązywali zadania testowe i tekstowe w gościnnych murach auli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Po trudach tych zmagań podczas wycieczki po Starówce poznawali bogatą historię miasta gospodarza.

Drugiego dnia przyszedł czas na zadania terenowe, a ich wykonanie wymagało wykazania się umiejętnościami praktycznymi oraz pracą zespołową. Nie było łatwo również ze względu na aurę – pomiary utrudniał porywisty wiatr. W tym czasie opiekunowie uczestniczyli w pokazie sprzętu geodezyjnego zorganizowanym w budynku PSBiG.
Po skończonej pracy w terenie zawodnicy pojechali na wycieczkę do malowniczego, Kazimierza Dolnego nad Wisłą – słynącego z pięknych widoków i... wypiekanych kogutów. Każdy uczestnik olimpiady został obdarowany pamiątkowym kogutem z datą i logo wydarzenia. A podczas uroczys­tej kolacji ogłoszono tak wyczekiwane wyniki indywidualne i drużynowe etapu między­szkolnego.

20 uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie z rozwiązaniem zadań i uzyskali najwyższą punktację, trzeciego dnia rywalizacji przystąpiło do etapu centralnego. Pierwszym krokiem w drodze do ścisłego finału był składający się z 30 zadań trudny test...

Pełna treść artykułu wraz z wynikami w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA


powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS