Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 2017, Nr 6 (265) |


• Pomiarowy zawrót głowy, czyli geodezyjna obsługa budowy Lech Coastera w Chorzowie • Dzika droga – skutki modernizacji EGiB opisuje Bogdan Grzechnik • Jak i co wyceniać? – przypadki z praktyki sądowej omawia Magdalena Durzyńska • Raport nt. postępów w modernizacji ewidencji gruntów i budynków • Gruntowe ...

powrót

Opracowanie redakcji

13 razy zdecydowane tak

Większość uczestników naszej internetowej ankiety popiera postulaty Lokalnych Stowarzyszeń Geodezyjnych będące pokłosiem Kongresu Geodetów Polskich zorganizowanego wiosną w Piotrkowie Trybunalskim.

Po tym, jak Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne opublikowały wreszcie listę postulatów wypracowanych podczas marcowego kongresu, postanowiliśmy poddać je szybkiej ocenie czytelników Geoforum.pl. Głosować w ankiecie można było od 28 kwietnia do 4 maja i zdecydowało się na to 285 osób. Badanie nie jest oczywiście reprezentatywne, bo nie taki był nasz cel, ale z pewnoś­cią stanowi syg­nał o nastrojach w branży, którego nie powinno się lekceważyć. Środowisko geodetów – co potwierdzają wyniki ankiety – jest nastawione i zdecydowane na zmiany. Nie licząc pierwszego, niefortunnego postulatu, wszystkie pozostałe 13 propozycji LSG zyskało poparcie ponad połowy internautów, w tym większość – grubo ponad połowy.

Przynajmniej 4/5 badanych popiera: likwidację licencji oraz przywrócenie ryczałtów, skrócenie terminu weryfikacji prac, wpisanie geodety jako uczestnika procesu budowlanego oraz likwidację uwierzytelniania. Wyniki nie powinny dziwić, bo postulaty te (szczególnie pierwszy) powtarzane są przez przedsiębiorców geodezyjnych od wprowadzenia obowiązujących regulacji (a nawet były artykułowane wcześniej) i na razie – mimo poparcia całego środowiska – trafiają w próżnię. Wszystkie one zmierzają do uproszczenia procedur i umocnienia pozycji geodety wykonawcy czy to w stosunku do administracji, czy uczestników procesu budowlanego, ale w obu przypadkach w stopniu – powiedzmy – umiarkowanym...

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS