wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Czerwiec 2017, Nr 6 (265) |


• Pomiarowy zawrót głowy, czyli geodezyjna obsługa budowy Lech Coastera w Chorzowie • Dzika droga – skutki modernizacji EGiB opisuje Bogdan Grzechnik • Jak i co wyceniać? – przypadki z praktyki sądowej omawia Magdalena Durzyńska • Raport nt. postępów w modernizacji ewidencji gruntów i budynków • Gruntowe ...

powrót

Opracowanie redakcji

13 razy zdecydowane tak

Większość uczestników naszej internetowej ankiety popiera postulaty Lokalnych Stowarzyszeń Geodezyjnych będące pokłosiem Kongresu Geodetów Polskich zorganizowanego wiosną w Piotrkowie Trybunalskim.

Po tym, jak Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne opublikowały wreszcie listę postulatów wypracowanych podczas marcowego kongresu, postanowiliśmy poddać je szybkiej ocenie czytelników Geoforum.pl. Głosować w ankiecie można było od 28 kwietnia do 4 maja i zdecydowało się na to 285 osób. Badanie nie jest oczywiście reprezentatywne, bo nie taki był nasz cel, ale z pewnoś­cią stanowi syg­nał o nastrojach w branży, którego nie powinno się lekceważyć. Środowisko geodetów – co potwierdzają wyniki ankiety – jest nastawione i zdecydowane na zmiany. Nie licząc pierwszego, niefortunnego postulatu, wszystkie pozostałe 13 propozycji LSG zyskało poparcie ponad połowy internautów, w tym większość – grubo ponad połowy.

Przynajmniej 4/5 badanych popiera: likwidację licencji oraz przywrócenie ryczałtów, skrócenie terminu weryfikacji prac, wpisanie geodety jako uczestnika procesu budowlanego oraz likwidację uwierzytelniania. Wyniki nie powinny dziwić, bo postulaty te (szczególnie pierwszy) powtarzane są przez przedsiębiorców geodezyjnych od wprowadzenia obowiązujących regulacji (a nawet były artykułowane wcześniej) i na razie – mimo poparcia całego środowiska – trafiają w próżnię. Wszystkie one zmierzają do uproszczenia procedur i umocnienia pozycji geodety wykonawcy czy to w stosunku do administracji, czy uczestników procesu budowlanego, ale w obu przypadkach w stopniu – powiedzmy – umiarkowanym...

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS