wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Sierpień 2016, Nr 8 (255) |


• Geodeto, nie bój się BIM-u – o znaczeniu nowoczesnych technologii pomiarowych oraz modelowania informacji o budynkach na placu budowy mówi Tomasz Rylski z firmy Skanska • By mierzyło się lepiej, czyli recepta WPG na rozwiązanie problemów napotykanych przez geodetę w procesie inwestycyjnym • Choćby klęska, musi być licencja. ...

powrót

Rozmawiał Damian Czekaj

Tematów w geodezji nie zabraknie

O Podlaskim Forum GIS rozmawiamy z Danutą Konopką, dyrektor Departamentu Mienia i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku

Brała pani udział w organizacji wszystkich edycji Podlaskiego Forum GIS, ale w tym roku po raz pierwszy występowała w roli gospodyni [Danuta Konopka funkcję dyrektor DMiG pełni od 1 lutego br. – red]. Przygotowanie 3-dniowej imprezy na pewno wymagało dużo pracy.

DANUTA KONOPKA:
Było to XIII Forum, więc przez kolejne lata zdążyliśmy już nabrać doświadczenia. Zawsze staramy się, aby konferencja stała na jak najwyższym poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Wydaje mi się, że w tym roku również sprostaliśmy temu zadaniu. Trzynasta odsłona Forum zdecydowanie nie okazała się pechowa. Goście jak zwykle dopisali, a tematyka konferencji była na tyle zróżnicowana, że każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Jedyne zastrzeżenia mam do pogody – mogło być trochę chłodniej. Upał doskwierał szczególnie podczas wycieczek po naszym pięknym Podlasiu. Ale na to już nie mieliśmy wpływu.

Wspomniała pani o gościach. Są problemy z ich ściągnięciem?

Frekwencja przez lata utrzymuje się na mniej więcej tym samym poziomie – od 80 do 100 osób. W tym roku było 80 uczestników. Przygotowania zawsze zaczynamy od wymyślenia hasła przewodniego Podlaskiego Forum GIS i przyciągnięcia ciekawych i wyrazistych prelegentów. Moim zdaniem właśnie to – tematyka i interesujący mówcy – zachęcają do przyjazdu na naszą podlaską konferencję.

Na pewno nie bez znaczenia jest również co roku inne miejsce organizacji Forum.

Dzięki konferencji możemy promować piękno naszej ziemi. Pokazujemy jak różnorodne jest województwo podlaskie, ile kultur i religii może żyć ze sobą w zgodzie, jakie intrygujące miejsca w sobie kryje. Wiemy, że uczestnicy Forum potem już prywatnie wracają do nas z rodzinami czy znajomymi. W tym roku wybór padł na Supraśl. Ponieważ jest stąd blisko do miejscowości Kruszyniany związanej od ponad 300 lat z polskimi Tatarami...


Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS