Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Sierpień 2016, Nr 8 (255) |


• Geodeto, nie bój się BIM-u – o znaczeniu nowoczesnych technologii pomiarowych oraz modelowania informacji o budynkach na placu budowy mówi Tomasz Rylski z firmy Skanska • By mierzyło się lepiej, czyli recepta WPG na rozwiązanie problemów napotykanych przez geodetę w procesie inwestycyjnym • Choćby klęska, musi być licencja. ...

powrót

Rozmawiał Damian Czekaj

Tematów w geodezji nie zabraknie

O Podlaskim Forum GIS rozmawiamy z Danutą Konopką, dyrektor Departamentu Mienia i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku

Brała pani udział w organizacji wszystkich edycji Podlaskiego Forum GIS, ale w tym roku po raz pierwszy występowała w roli gospodyni [Danuta Konopka funkcję dyrektor DMiG pełni od 1 lutego br. – red]. Przygotowanie 3-dniowej imprezy na pewno wymagało dużo pracy.

DANUTA KONOPKA:
Było to XIII Forum, więc przez kolejne lata zdążyliśmy już nabrać doświadczenia. Zawsze staramy się, aby konferencja stała na jak najwyższym poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Wydaje mi się, że w tym roku również sprostaliśmy temu zadaniu. Trzynasta odsłona Forum zdecydowanie nie okazała się pechowa. Goście jak zwykle dopisali, a tematyka konferencji była na tyle zróżnicowana, że każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Jedyne zastrzeżenia mam do pogody – mogło być trochę chłodniej. Upał doskwierał szczególnie podczas wycieczek po naszym pięknym Podlasiu. Ale na to już nie mieliśmy wpływu.

Wspomniała pani o gościach. Są problemy z ich ściągnięciem?

Frekwencja przez lata utrzymuje się na mniej więcej tym samym poziomie – od 80 do 100 osób. W tym roku było 80 uczestników. Przygotowania zawsze zaczynamy od wymyślenia hasła przewodniego Podlaskiego Forum GIS i przyciągnięcia ciekawych i wyrazistych prelegentów. Moim zdaniem właśnie to – tematyka i interesujący mówcy – zachęcają do przyjazdu na naszą podlaską konferencję.

Na pewno nie bez znaczenia jest również co roku inne miejsce organizacji Forum.

Dzięki konferencji możemy promować piękno naszej ziemi. Pokazujemy jak różnorodne jest województwo podlaskie, ile kultur i religii może żyć ze sobą w zgodzie, jakie intrygujące miejsca w sobie kryje. Wiemy, że uczestnicy Forum potem już prywatnie wracają do nas z rodzinami czy znajomymi. W tym roku wybór padł na Supraśl. Ponieważ jest stąd blisko do miejscowości Kruszyniany związanej od ponad 300 lat z polskimi Tatarami...


Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS