wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 2016, Nr 5 (252) |


• Pora na drona? Czy w geodezji zakup bezzałogowca to inwestycja, która ma szansę się zwrócić? • Drony aktualizują PZGiK • Miasta na zdjęciach lotniczych sprzed lat – podróż sentymentalna, ale też narzędzie dla starostów • Odyseja 2025, czyli program realizacji zadań w dziedzinie geodezji i kartografii na lata 2016-25 ...

powrót

Marcin Maziarek

Okiem gospodarza

XXXVIII Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, Opole, 31 marca – 2 kwietnia

(...) ZSTiO w Opolu nie po raz pierwszy gościł najlepszą młodzież ze szkół geodezyjnych. Szczególnie przydatne w organizacji olimpiady okazały się doświadczenia sprzed dwóch lat, a jej poprzednia edycja przygotowana wręcz perfekcyjnie przez Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy dostarczyła gotowych rozwiązań. Za przykład niech posłuży rola opiekuna drużyny gospodarzy, który wita przybywające drużyny, jest przewodnikiem, informatorem i pomocą dla pozostałych ekip niemal o każdej porze. Olimpiada to też doskonała okazja do integracji nauczycieli, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy. Jest oczywiście element rywalizacji, jak w każdym konkursie, ale nie przekłada się on na wzajemne relacje.

(...) Jako gospodarza olimpiady i jednocześnie uczestnika czekały nas w tym roku dwa duże wyzwania. Pierwszym było przygotowanie drużyny. To, że nasz uczeń Marcin Strzelczyk rok temu startował w zawodach jako trzecioklasista, osiągając wówczas niezły wynik i zdobywając doświadczenie, pomogło w budowaniu zespołu. Marcin przez eliminacje szkolne przeszedł bez problemu. Dołączyli do niego Dominik Przybyła i trzecioklasista Marcin Mikoś. Nie najlepszy wynik naszej drużyny z etapu szkolnego zmobilizował nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Przez kilka miesięcy pomiędzy eliminacjami szkolnymi a przyjazdem uczestników z innych szkół spotykaliśmy się z naszymi olimpijczykami blisko trzydziestokrotnie, rozwiązując zadania, testy i ćwicząc odpowiedzi ustne. Uczniowie dużo pracowali poza zajęciami szkolnymi. I to wszystko przełożyło się na wyniki w ostatecznej rywalizacji – 3. i 6. miejsce indywidualnie oraz 7. drużynowo.

Drugim wyzwaniem było przygotowanie się do przyjęcia jury i uczestników, czyli organizacja zakwaterowania, wyżywienia i w ogóle całego przedsięwzięcia...

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu miesięcznika GEODETA


powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS