Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Maj 2016, Nr 5 (252) |


• Pora na drona? Czy w geodezji zakup bezzałogowca to inwestycja, która ma szansę się zwrócić? • Drony aktualizują PZGiK • Miasta na zdjęciach lotniczych sprzed lat – podróż sentymentalna, ale też narzędzie dla starostów • Odyseja 2025, czyli program realizacji zadań w dziedzinie geodezji i kartografii na lata 2016-25 ...

powrót

Małgorzata Kwiecińska

Coaching indywidualny i zespołowy

Formy wspierania rozwoju zawodowego. Część 3. Jak wiemy już z poprzednich artykułów, ale także często z włas­nej praktyki, ciągły rozwój i aktualizacja kompetencji zarówno technicznych, jak i psychospołecznych jest obecnie nieodzowną częś­cią aktywności zawodowej. Dotyczy to jednostek, które – by się wyróżnić – prezentować muszą coraz szerszy wachlarz różnego rodzaju zasobów, ale też firm jako całości. Organizacja, która nie ewoluuje lub nie potrafi zakomunikować otoczeniu zachodzących w niej zmian, przestaje się bowiem liczyć w nowoczes­nej gos­podarce.

Warto więc dołożyć starań, by ten nieunikniony proces zmian był procesem świadomym, zorganizowanym i kontrolowanym. W wielu przypadkach rozwój w pożądanym kierunku zapewnią nam omówione w poprzednim artykule szkolenia i warsztaty umiejętności miękkich (GEODETA 4/2016). Bywają jednak sytuacje, w których takie rozwiązanie, zastosowane w oderwaniu od kompleksowych oddziaływań, może się okazać nieefektywne bądź niewystarczające. Oczywiście właściwie przeprowadzona przez usługodawcę analiza potrzeb klienta powinna zapobiegać jego nietrafionym inwestycjom wynikającym z błędnej diagnozy problematycznego obszaru. W praktyce jednak nie wszystkie organizacje zajmujące się wspieraniem rozwoju zawodowego przykładają do tego elementu wystarczającą wagę, dlatego podstawowa wiedza o tym, jakie rozwiązania będą adekwatne w kontekś­cie określonych trudności, okazuje się dla klienta bardzo przydatna, eliminując niepotrzebne koszty.

• Dla kogo coaching?

Metodą, po którą warto sięg­nąć, gdy potrzeby rozwojowe nie dotyczą stricte obszaru umiejętności, jest wspomniany już coa­ching, zyskujący coraz większą popularność w Polsce i na świecie jako jedno z podstawowych narzędzi nowoczesnego zarządzania. Okazuje się on najbardziej skuteczny w przypadku, gdy problem stanowi raczej aplikacja określonej wiedzy czy strategii działania niż jej nieznajomość, ponieważ koncentruje się na przezwyciężaniu ograniczeń osobistych (jak nis­ka motywacja czy brak poczucia spójnoś­ci z podjętą rolą) lub interpersonalnych (na przykład, gdy w zespole pojawia się konflikt uniemożliwiający produktywną pracę). Forma coachingowa pozwala na zastosowanie indywidualnego i niestandardowego rozwiązania opartego na pracy z wewnętrznymi poziomami funkcjonowania. Ma za zadanie wesprzeć nas w realizacji bieżących zadań oraz organizacji czasu. W jaki sposób się to odbywa?...

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS