wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Styczeń 2016, Nr 1 (248) |


• Plusy i minusy 2015 – doroczne podsumowanie wydarzeń w branży • Wyniki ankiety „Jakich zmian w geodezji chcemy?” • Jak udowodnić prawa właścicielskie? – przypadki z praktyki omawia sędzia Magdalena Durzyńska • Zmiany w EGiB – nowe zapisy rozporządzenia • Sprint po lepsze dane – ...

powrót

Jacek Smutkiewicz

Horyzont 2020 szansą dla firm geodezyjnych

Program Ramowy Horyzont 2020 to największy w historii unijny program finansowania badań naukowych i innowacji z budżetem wynoszącym blisko 80 mld euro. Skierowany jest m.in. do mikro- oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Z tych pieniędzy może skorzystać również branża geodezyjna czy geoinformatyczna. Jeśli pomysł zostanie zaakceptowany – w ramach instrumentu finansowania dla MŚP – na samo opracowanie studium wykonalności firma otrzyma dotację w formie ryczałtu w wysokości 50 tys. euro i nawet do 2,5 mln euro na jego realizację oraz wdrożenie na rynek.

Program ten oferuje spójny system finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii i ich komercjalizację. Każdy etap to kolejna faza projektowania i kolejna transza pomocy.
Celem programu jest wzmocnienie przewagi konkurencyjnej i innowacyjnej firm biorących udział w programie, a także ich trwałości oraz współpracy z sektorem naukowym na arenie międzynarodowej.

Wspierane mają być działania obejmujące: transfer technologii oraz badania, rozwój i innowacje (B+R+I), w tym ekoinnowacje. W efekcie realizacji projektów w ramach PR Horyzont 2020 europejskie przedsiębiorstwa powinny wprowadzać innowacje o znaczeniu globalnym i wypracowywać przewagę konkurencyjną europejskiej gospodarki.
W programie Horyzont 2020 obowiązuje jedna stawka dofinansowania dla wszystkich beneficjentów i działań w ramach grantów na badania. UE pokrywa do 100% wszystkich kosztów kwalifikowalnych (czyli kosztów bezpośrednio związanych z realizacją działania) badań naukowych (Research and Innovation Actions – RIA). W przypadku działań innowacyjnych (Innovation Actions – IA) dofinansowanie pokrywa 70% kosztów kwalifikowalnych, a w przypadku organizacji nonprofit może wzrosnąć do 100%. Pośrednie koszty kwalifikowalne (np. administracyjne, komunikacyjne i infrastrukturalne, materiały biurowe) są refundowane według ryczałtowej stawki w wysokości 25% bezpośrednich kosztów kwalifikowalnych...

Pełna treść artykułu w styczniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS