Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Wrzesień 2015, Nr 9 (244) |


• Czy BIM (modelowanie informacji o budynkach) to dla branży szansa na dobry biznes czy zagrożenie? • Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – jaki naprawdę jest rynek pracy geodetów? • W cyklu „Poczet Profesorów PW” wywiad z prof. Janem Maciejem Chmielewskim, współtwórcą kierunku gospodarka przestrzenna na Wydziale ...

powrót

Opracowanie Redakcji

Co o nas myślą?

Z okazji naszego jubileuszu poprosiliśmy zaprzyjaźnione z redakcją osoby o kilka zdań komentarza. Bardzo przyjemnie było otrzymać wiele gratulacji i poczuć się docenionym.

Okazało się jednak przy tym, że każdy zwrócił uwagę na coś innego i coś innego zapamiętał. Pojawiły się nawet interesujące sugestie, jak możemy poprawić nasze działanie. Z tych okruchów wyłonił się na tyle ciekawy wizerunek GEODETY i Geoforum.pl, że postanowiliśmy je Państwu przedstawić. Aby nikomu nie uchybić, wypowiedzi przedstawiamy w kolejności alfabetycznej.

Prof. Zdzisław Adamczewski, były główny geodeta kraju
Gratulacje od najstarszego geodety-pismaka! Kiedy 20 lat temu ukazał się pierwszy numer GEODETY, przyjąłem to z tzw. mieszanymi uczuciami. Z jednej strony trochę się zaniepokoiłem konkurencją dla mojego starego „Przeglądu Geodezyjnego”, z drugiej zaś – stwierdziłem z satysfakcją powstanie nowej placówki prasowej w naszej branży. Dziś mogę tylko pomnożyć tę satysfakcję. GEODETA jest atrakcyjnie i wysoce merytorycznie redagowanym miesięcznikiem. Bardzo dobrze służy naszej wspólnej sprawie geodezyjnej. Oczywiście, ze względu na nieco inne od mojego spoglądanie na naszą geodezję przez Naczelną GEODETY, którą bardzo lubię, dochodziło między nami do drobnych „szczypanek”. Pamiętam – raz Pani Redaktor stwierdziła, że się mądrzę, a trzymam (jako redaktor PG) rękę w kieszeni podatnika. Ja na to w „geofelietonie” odpowiedziałem kurtuazyjnie, że nie zamierzam się interesować, komu Pani Redaktor trzyma rączkę w kieszeni. Redaktor Jerzy Przywara uszczypnął mnie parę razy, ale w końcu docenił fakt powstania w latach 70. projektu Państwowego Systemu Informacyjnego TEREN, którym kierowałem. Odbyliśmy na ten temat długą rozmowę wspomnieniową w kafejce Luna. Ostatnio zaś odbyłem sympatyczną rozmowę w GEODECIE w ramach cyklu „Poczet Profesorów”. Wszystko to świadczy, że można się różnić sympatycznie, szczególnie kiedy się ma wspólny cel: DOBRO POLSKIEJ GEODEZJI. Z okazji Jubileuszu proszę przyjąć, Szanowna Pani Redaktor, z serca płynące, najlepsze życzenia jak najwięcej sukcesów, a jak najmniej kłopotów w następnych 20-leciach. Tak trzymać, Pani Katarzyno, nie odpuszczać...

Pełna treść we wrześniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS