wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Czerwiec 2015, Nr 6 (241) |


• 6 kroków do katastru: czy w nowej perspektywie finansowej uda się doprowadzić do ładu EGiB • Potencjał ortofotomapy w pomiarach budynków • W cyklu „Poczet Profesorów PW” wywiad z prof. Aleksandrem Brzezińskim, specjalistą ds. teorii ruchu obrotowego Ziemi • Nieruchomościowiec to brzmi dumnie – Bogdan ...

powrót

Redakcja

Jesteś za czy przeciw?

Wyniki ankiety nt. samorządu zawodowego geodetów uprawnionych

Redakcja GEODETY już po raz drugi przeprowadziła internetowe badanie poparcia geodetów dla idei samorządu zawodowego. Bardzo wysoki procent zainteresowanych powołaniem samorządu w żaden sposób nie przekłada się na razie na czyny.

Po blisko 12 miesiącach pracy w grudniu 2014 roku 5 organizacji zawodowych (GIG, PGK, SGP, SKP, PTG) opublikowało koncepcję samorządu zawodowego geodetów i kartografów. Pisaliśmy na ten temat m.in. w styczniowym i lutowym GEODECIE, a na Geoforum.pl opublikowaliśmy obok koncepcji także zamówione przez te organizacje opracowanie „Podstawy teoretyczne samorządu zawodowego geodetów i kartografów” dr Katarzyny Walkowiak.

W związku z zainteresowaniem naszego środowiska samorządem redakcja GEODETY i Geoforum.pl postanowiła powtórnie zbadać nastroje panujące w tym zakresie wśród geodetów. Ankieta została przeprowadzona na Geoforum.pl w okresie luty-marzec 2015 r. (poprzednia miała miejsce na przełomie maja i czerwca 2013 r.). W obu przypadkach, aby udzielić ważnej odpowiedzi, należało się podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer i zakresy uprawnień (jeśli się je posiada). Mimo iż dane te były tylko do wiadomoś­ci redakcji, oceniamy, że zastrzeżenie to znacznie ograniczyło liczbę respondentów, ale jednocześnie zapewniło ankiecie dużą wiarygodność, co było dla nas wartością nadrzędną. W tym roku liczba odpowiedzi była o ponad połowę mniejsza (202) niż dwa lata temu (451).

O dziwo, wyniki okazały się zbieżne. Za samorządem było w tym roku 88% uczestników ankiety, a dwa lata temu 90%, czyli w obu przypadkach jest to przytłaczająca większość. W tym miejscu nasuwają się dwie uwagi. Po pierwsze, aż taka zgodność środowiska w kwestii utworzenia samorządu wydaje się mało prawdopodobna. Dlatego bierzemy pod uwagę możliwość, że do odpowiedzi zgłosili się głównie zwolennicy samorządu, podczas gdy jego przeciwnicy przyjęli taktykę przeczekania, która, jak dotąd, doskonale się u nas sprawdza...


Pełne wyniki ankiety w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS