Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Styczeń 2015, Nr 1 (236) |


• Plusy i minusy 2014 – doroczne podsumowanie wydarzeń w branży • Uwierzytelnianie na cenzurowanym – Jarosław Formalewicz o wyroku WSA w Lublinie • Ile państwa w geodezji? – problemy prawne i organizacyjne katastru w świetle regulacji prawnych z 2014 r. • Pomysły Bogdana Grzechnika na poprawę stanu polskiej ...

powrót

Damian Czekaj

Dzień GIS po raz 15.

Zróżnicowane prelekcje, warsztaty komputerowe, pokazy sprzętu oraz liczne gry i konkursy – chyba żaden z tysięcy uczestników obchodów GIS Day 2014 nie mógł się poskarżyć na brak atrakcji.

Fot. Ryszard Chybiorz
Fot. Ryszard Chybiorz
Tradycyjnie już w trzecią środę listopada obchodzono Światowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej. Z tej okazji na całym świecie zaplanowano kilka tysięcy wydarzeń promujących wykorzystanie GIS-u w różnych dziedzinach życia. Wśród licznego grona krajów, w których świętowano GIS Day, nie mogło oczywiście zabraknąć Polski.
Większość z ponad trzydziestu krajowych imprez odbyła się 19 listopada 2014 r. Dzień GIS obchodzono zarówno w dużych miastach i ośrodkach akademickich (m.in. Warszawa, Kraków), jak i mniejszych miejscowoś­ciach (Cieszyn, Jarosław). Podobnie jak w poprzednich latach gospodarzami znacznej częś­ci uroczystości były uczelnie wyższe, choć Dzień GIS-u świętowano również w szkołach: podstawowej (Warszawa) i ponadgimna­zjalnych (m.in. Bydgoszcz i Bytom), a także w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

A jakie atrakcje zapewniono pasjonatom GIS-u? Jedno jest pewne – uczestnicy na pewno nie mogli narzekać na nudę. GIS Day był nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu wykorzystania systemów informacji geograficznej oraz poznania nowości technicznych, ale również dobrej zabawy. Z programu niemal każdej GIS-owej imprezy dało się wydzielić trzy zasadnicze części: • wykłady, • warsztaty oraz pokazy sprzętu i oprogramowania, • gry i konkursy. Tematyka prelekcji była bardzo zróżnicowana. Ciekawsze spośród przedstawionych prezentacji dotyczyły: prognozowania zagrożenia powodziowego w czasie rzeczywistym; zastosowań skanowania lotniczego i zdjęć z drona w pozyskiwaniu danych przestrzennych i kontroli istniejącego zasobu...

Pełna treść artykułu w styczniowym wydaniu GEODETY – do nabycia w prenumeracie

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS