Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 2013, Nr 6 (217) |


• Przebić się z laserem, czyli jak spopularyzować skanowanie laserowe podpowiadają szefowie firmy Apeks • Poznański PODGiK wygrał rywalizację w plebiscycie GEODETY • Siedem grzechów rozporządzenia ws. bazy danych GESUT, BDOT oraz mapy zasadniczej • Stary port w Małym Rzymie – Szkoła fotointerpretacji, cz. 6 • Nie ...

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Poznański PODGiK wygrał rywalizację

Liczba uczestników plebiscytu GEODETY i Ricoh Polska na najlepszy PODGiK przekroczyła 3,5 tysiąca, przechodząc najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zwycięzca jest bezapelacyjny – otrzymał blisko tyle głosów, ile drugi i trzeci ośrodek razem wzięte.

Wyniki plebiscytu nie są już dla nikogo tajemnicą. Opublikowaliś­my je na Geoforum.pl zaraz po zakończeniu losowania. Zwycięzcą został PODGiK w Poznaniu. Drugie miejsce zajął PODGiK z Wejherowa, a trzecie PODGiK z Mińska Mazowieckiego (pełna lista wyników w ogłoszeniu na stronie obok). Wszystkim uczestnikom finału gratulujemy. To ogromne wyróżnienie ze strony wykonawców geodezyjnych i zobowiązanie do dalszej pracy, by zasłużyć na jeszcze lepsze oceny. Oczywiście zwycięskiemu ośrodkowi należą się gratulacje szczególne.

• Skąd pomysł na taki konkurs?
Firmy geodezyjne narzekają na obsługę w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej jak Polska długa i szeroka. Na szczęście nie wszędzie jest źle. Dlatego postanowiliśmy przełamać tę ogólną negatywną opinię i pokazać, że są miejsca, gdzie pracuje się dobrze. Na początku kwietnia ogłosiliśmy na Geoforum.pl plebiscyt na najlepszy ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej (miejski lub powiatowy). Szukaliśmy placówek, gdzie obsługa jest fachowa, kontrola obiektywna, zasób w niezłym stanie, i do tego zinformatyzowany oraz dostępny w sieci. Gdzie wykonawca jest partnerem, a nie petentem.

Powiedzmy jednak wyraźnie, że ten konkurs nie jest ani nie miał być przeglądem stanu PODGiK-ów w Polsce. Chcieliś­my zarejestrować wszystko to, co w tych ośrodkach dobre. Zrobić zbiorowe „zdjęcie” ośrodków, ale z tego lepszego profilu.
Plebiscyt został zorganizowany przez redakcję miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl oraz firmę Ricoh Polska jako fundatora nagród przy współudziale organizacji grupujących geodetów (pomagały nam Geodezyjna Izba Gospodarcza, Polska Geodezja Komercyjna i Polskie Towarzystwo Geodezyjne). Głosowanie odbywało się drogą internetową na portalu Geoforum.pl.

• Głosowanie na pełnych obrotach
W pierwszym etapie plebiscytu w dniach 8-19 kwietnia internauci wytypowali 10 najlepszych ich zdaniem ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Każdy uczestnik mógł nominować jeden PODGiK, przyznając po 1 punkcie za każde kryterium ocenione pozytywnie (maksymalnie 10 punktów). O nominacji ośrodka decydowała suma punktów ze wszystkich nadesłanych na niego zgłoszeń. Zaproponowaliśmy 10 kryteriów oceny:
1. fachowość obsługi
2. szybkość obsługi (przestrzeganie terminów)
3. obiektywizm kontroli
4. zgłaszanie robót przez internet
5. pobieranie danych przez internet
6. wysoka jakość danych w zasobie
7. zasób w pełni zinformatyzowany
8. ośrodek dostępny dla geodetów 5 dni w tygodniu
9. możliwa płatność przez internet
10. przyjazna atmosfera

Po I etapie zdecydowanie prowadziły dwa ośrodki – Brodnica i Wejherowo. Jeśli jednak spojrzymy na listę nominowanych pod kątem ich oceny przez internautów (stosunek zdobytych punktów do liczby głosów, maksymalna ocena 10,00), to na pierwszą pozycję wysuwa się MODGiK Olsztyn z wynikiem 10,00, a za nim są PODGiK Mielec (9,73) i PODGiK Mińsk Maz. (9,59).

Ale w tym momencie nic jeszcze nie było przesądzone. O zwycięstwie zadecydować miało głosowanie finałowe, w którym liczenie zaczęło się od nowa. W dniach 10-16 maja na Geoforum.pl internauci oddali w finale 3505 ważnych głosów. Ankiety spływały właściwie nieustannie, jedynie z krótką przerwą między godzinami 2 a 5 w nocy. W ciągu pierwszych 6 godzin od rozpoczęcia głosowania dostaliśmy 600 ankiet! Ostatnia dotarła na minutę przed zamknięciem finału...

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS