wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Kwiecień 2013, Nr 4 (215) |


• Małżeństwo interdyscyplinarne, czyli wywiad z prof. Anną Szostak-Chrzanowski i prof. Adamem Chrzanowskim z Uniwersytetu New Brunswick w Kanadzie • Przedsiębiorcy oceniają rozporządzenie ws. baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i NMT • Jak szukaliśmy rozporządzenia ws. bazy danych ...

powrót

Rozmawiał Dawid Kudas

Studenckie autorytety

Ubiegłoroczną edycję plebiscytu GeoAzymuty wspominamy z Elżbietą Biel, prezesem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich, który zdobył tytuł GeoMentora 2012 za wspieranie działań i inicjatyw studentów oraz prowadzenie licznych działań aktywizujących absolwentów geodezji na rynku pracy

DAWID KUDAS: Jak ocenia pani naszą inicjatywę nagradzania osobowoś­ci w dziedzinie geodezji i kartografii, czyli studencki plebiscyt GeoAzymuty?
ELŻBIETA BIEL: Bardzo pozytywnie i cieszę się, że organizujecie plebiscyt również w tym roku. Nie spodziewałam się, że studenci znów się zmobilizują. Myślałam, że raczej będziemy się spotykać co 5 lub 10 lat.

Czy śledzi pani II edycję plebiscytu GeoAzymuty?
Tak, począwszy od tegorocznych nominacji. Wiem również o nowej kategorii, w której chcą państwo wyłonić zwycięzcę publiczności.

Co pani myśli o głosowaniu na Azymut Publiczności odbywającym się za pośrednictwem portalu Geoforum.pl?
Żyjemy w czasach, kiedy na topie jest wszystko, co związane z informatyką i komputerami. Dlatego uważam, że głosowanie za pośrednictwem portalu Geoforum.pl jest bardzo dobrym pomysłem. Pozwoli to wypowiedzieć się większemu gronu osób na temat nominacji wskazanych przez studentów. Wybór może okazać się jednak bardzo trudny. Sama długo zastanawiałam się, na kogo oddać swój głos.

Czy uważa pani, że plebiscyt GeoAzymuty jest ważny z racji tego, że wskazuje młodemu pokoleniu wzory i autorytety do naśladowania?
Jest szczególnie ważny, dlatego że to młodzi ludzie sami starają się znaleźć te autorytety i wzory do naśladowania, co w dzisiejszych czasach jest rzeczą niepopularną. Ale oczywiście nie wszędzie jest źle. To bardzo dobrze, że np. członkowie kół naukowych realizują swoje pasje i idą w ślady autorytetów...

Pełna treść wywiadu w kwietniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS