wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Marzec 2013, Nr 3 (214) |


• Bezrobocie geodetów i kartografów 2012 • Nie chcę być „inżynierem” • Deregulacja na ostatniej prostej • Szkoła fotointerpretacji, cz. 3 • Satelitarna lekkość pomiaru, czyli przegląd geodezyjnych odbiorników GNSS • ABC otwartego geoportalu • Za 3,5 roku ewidencja gruntów i budynków zgodna z ...

powrót

Mirosław Zalewski

Nie idźmy tą drogą!

Głos ws. zasad sporządzania dokumentacji na potrzeby podziału nieruchomości

Na internetowym portalu Geoforum.pl wydawca udostępnił korespondencję między prezesem Geodezyjnej Izby Gospodarczej Bogdanem Grzechnikiem a głównym geodetą kraju Kazimierzem Bujakowskim w sprawie zasad sporządzania dokumentacji na potrzeby podziału nieruchomości. Odpowiadając Geodezyjnej Izbie Gospodarczej, główny geodeta kraju w piśmie z 20 listopada 2012 r. przedstawił swoją interpretację przepisów regulujących tryb dokonywania podziałów nieruchomości. Zastrzegł jednocześnie, że nie posiada kompetencji do wydawania wiążących interpretacji przepisów prawa w tym zakresie. Zatem wyjaśnienia te należy traktować wyłącznie jako głos w dyskusji, z pełną jednak świadomością, że jest to głos głównego geodety kraju. Stanowisko to zapewne będzie mniej kontestowane od innych, przez co może mieć większy wpływ na zachowania naszych kolegów geodetów. Niemniej również z tego powodu stanowisko to nie powinno przejść bez echa. Uważam bowiem, że niektóre kwestie powinny być przedstawione inaczej lub wybrzmieć dobitniej.

Na internetowym portalu Geoforum.pl wydawca udostępnił korespondencję między prezesem Geodezyjnej Izby Gospodarczej Bogdanem Grzechnikiem a głównym geodetą kraju Kazimierzem Bujakowskim w sprawie zasad sporządzania dokumentacji na potrzeby podziału nieruchomości. Odpowiadając Geodezyjnej Izbie Gospodarczej, główny geodeta kraju w piśmie z 20 listopada 2012 r. przedstawił swoją interpretację przepisów regulujących tryb dokonywania podziałów nieruchomości. Zastrzegł jednocześnie, że nie posiada kompetencji do wydawania wiążących interpretacji przepisów prawa w tym zakresie. Zatem wyjaśnienia te należy traktować wyłącznie jako głos w dyskusji, z pełną jednak świadomością, że jest to głos głównego geodety kraju. Stanowisko to zapewne będzie mniej kontestowane od innych, przez co może mieć większy wpływ na zachowania naszych kolegów geodetów. Niemniej również z tego powodu stanowisko to nie powinno przejść bez echa. Uważam bowiem, że niektóre kwestie powinny być przedstawione inaczej lub wybrzmieć dobitniej...

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS