wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Styczeń 2013, Nr 1 (212) |


• Z widokiem na WTC – wywiad ze Stanisławem Nazalewiczem, geodetą i fotografikiem • Plusy i minusy 2012 – redakcyjny przegląd wydarzeń w branży geodezyjnej i pokrewnych • Obywatelu, znaj granice! – TERYT 2 na finiszu • Szkoła fotointerpretacji, cz. 1 – rozpoczynamy cykl artykułów z praktycznej ...

powrót

Opracowanie Jerzy Krolikowski

Plusy i minusy 2012

W ostatnich 12 miesiącach na brak wydarzeń w geodezji i kartografii nie narzekaliśmy. Czwarty rok z rzędu wybieramy więc te najważniejsze i przyznajemy im plusy i minusy. Jeśli trudno o jednoznaczną ocenę, stawiamy znak zapytania. Tym razem uzbierało się prawie dwa razy więcej plusów niż minusów, ale to nie znaczy, że mijający rok można zaliczyć do udanych.

? Kazimierz Bujakowski wraca na stanowisko głównego geodety kraju w dość nieciekawym dla polskiej geodezji momencie – firmy geodezyjne dopada kryzys, spore cięcia dotykają samorządy, na rynek wciąż wypuszczanych jest mnóstwo wątpliwej jakości absolwentów, a kiepskie prawo nadal skutecznie blokuje przedsiębiorczość. Nowy GGK ma sporo pomysłów na rozwiązanie tych problemów, ale ze stawianiem plusa poczekamy, aż zobaczymy wymierne efekty.

Rok temu ze stawianiem plusa wstrzymaliśmy się dla „porozumienia jasnogórskiego”. Przypomnijmy – cztery największe organizacje geodezyjne na Jasnej Górze obiecały sobie współpracę dla dobra polskiej geodezji i kartografii. Dało to nadzieję, że długo wyczekiwane powstanie samorządu zawodowego jest już na wyciągnięcie ręki. Oczy­wiś­cie nic z tego nie wyszło. I to mimo że teoretycznie wszyscy sygnatariusze są za!

Znak zapytania postawiliśmy także rozporządzeniu o standardach, które w chwili prac nad zeszłorocznymi „plusami i minusami” właśnie
wchodziło w życie. Także i tu nasze nadzieje okazały się płonne...

Pełna treść artykułu w styczniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS