Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Marzec 2001, Nr 3 (70) |


• Rozsądek pilnie poszukiwany, czyli tajne zdjęcia i mapy • Między układami – standardy techniczne ustalające obligatoryjne procedury przeliczeń • Programy do przeliczeń współrzędnych • Skrót raportu nt. uwarunkowań systemu stacji permanentnych GPS w Polsce • Płotka czy łosoś? – seminarium nt. aktywnej ...

powrót

Pakuła-Kwiecińska Katarzyna

Odległe kraje, podobne problemy badawcze

Z profesorem Yang Ming Hui i profesor Ren Chen Wei, chińskimi gośćmi rozmawia Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Jest wiele podobieństw pomiędzy Polską i Chinami, np. kiedyś mieliśmy podobny system społeczny. Poza tym Polska ma dobrych naukowców w wieloletnim doświadczeniem, a także nowoczesne oprogramowanie i sprzęt. Wasz kraj wydał sławnych ludzi nauki, jak Mikołaj Kopernik, czy kompozytorów, jak Fryderyk Chopin - mówi profesor Yang Ming Hui.

GEODETA: Jaki jest główny cel Państwa wizyty w Polsce?
Chińska Akademia Geodezji i Kartografii od czterech lat współpracuje z polskim Instytutem Geodezji i Kartografii. Tym razem skupiamy się na ocenie dokładności i zawartości informacyjnej 1-metrowych panchromatycznych danych z satelity IKONOS oraz na monitoringu terenów rolniczych.

Zatem nie jest to Państwa pierwszy przyjazd do naszego kraju?
Jesteśmy tutaj już po raz czwarty. Podczas tych wizyt mamy okazje wymienić się doświadczeniami z polskimi naukowcami z IGiK. Wspólnie z prof. Romualdem Kaczyńskim zrealizowaliśmy projekty badawcze dotyczące m.in. opracowania technologii generowania ortofotomap i map 3D z użyciem metod cyfrowej fotogrametrii lotniczej i satelitarnej.

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS