Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2000, Nr 7 (62) |


• Niełatwo być liderem – o Małopolskim SIP rozmawiamy z jego szefem dr. hab. Tadeuszem Chrobakiem • Mapy wektorowe w standardzie NATO • Znowu zmiany na górze • O społecznych aspektach geoinformacji pisze prof. Jerzy Gaździcki • Geoinformatyczne PTIP-owanie, czyli X Konferencja PTIP „Systemy Informacji...

powrót

Anna Wardziak

Ucz się, Jasiu, ucz, bo nauka to potęgi klucz

Ponownie wracamy do tematu kształcenia. Po technikach, szkołach policealnych i studiach wyższych czas na kolejny etap. Po raz pierwszy na naszych łamach prezentujemy informacje nt. studiów podyplomowych funkcjonujących przy wydziałach geodezji naszych krajowych wyższych uczelni.

Ilustracja: Podstawowym zadaniem studiów podyplomowych jest aktualizowanie i uzupełnianie wiedzy zdobytej przez słuchaczy w toku studiów wyższych, innymi słowy doskonalenie ich kwalifikacji. Umożliwiają one rozszerzenie dotychczasowej specjalności lub uzyskanie dodatkowej. O tym, jak jest to ważne w gospodarce rynkowej, nie trzeba nikogo przekonywać. Powinniśmy się bowiem liczyć z tym, że nie tylko nasze dzieci, ale i my będziemy musieli zmieniać zawód, i to nie raz w życiu.

W przygotowanym zestawieniu znalazło się siedem propozycji z czterech uczelni. Czytelnicy znajdą tu, podobnie jak we wcześniejszych tego typu opracowaniach w GEODECIE, m.in. dane teleadresowe, a w ramach tegorocznej rekrutacji – informacje o wymaganych dokumentach, terminach ich składania, kryteriach przyjęć. Za istotne uznaliśmy również informacje o kwalifikacjach wykładowców, a także wykaz przedmiotów czy ramową tematykę zajęć prowadzonych podczas studiów. W tym roku na kandydatów czeka w sumie 440 miejsc (ewentualnie +35), najwięcej jest ich na studiach związanych z wyceną nieruchomości.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Zwycięski projekt studentów AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama