wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Grudzień 1999, Nr 12 (55) |


• Propozycja systemu stacji referencyjnych GPS dla Warszawy i okolic • Płace w branży geodezyjnej w 1999 r. • Ikonos wystartował • Trendy rozwojowe wysokorozdzielczych satelitów obrazowych • Co włożyć do komputera, czyli prezentacja programów do prowadzenia SIT • Przegląd tachimetrów elektronicznych

powrót

Roman Kuś

Zintegrowany System Zarządzania Informacją

Konferencja pt. „Optymalizacja wydobycia kopalin przy wykorzystaniu technik informatycznych”, Bogatynia, 27-29 października

Konferencja zorganizowana w Bogatyni z inicjatywy Kopalni Węgla Brunatnego „Turów” oraz Przedsiębiorstwa Robót Geologiczno-Wiertniczych (PRGW) z Sosnowca była pierwszą w Polsce próbą oceny stopnia wykorzystania technik informatycznych dla optymalizacji wydobycia kopalin. Przedstawione zostały sposoby organizowania i przepływu informacji w ramach „Zintegrowanego Systemu Zarządzania Informacją” w celu umożliwienia podejmowania optymalnych decyzji na szczeblu zarządu kopalni.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich kopalń węgla brunatnego, miedzi (KGHM Polska Miedź), węgla kamiennego (Gliwicka Spółka Węglowa), surowców skalnych oraz przedstawiciele środowisk naukowych z Wrocławia (Politechnika Wrocławska, Akademia Rolnicza), Krakowa (Akademia Górniczo-Hutnicza) i Warszawy (Państwowy Instytut Geologiczny), nadzoru górniczego reprezentowanego przez Wyższy Urząd Górniczy i Okręgowe Urzędy Górnicze, a także firm konsultingowych zaangażowanych we wdrażanie technologii informatycznych do przemysłu wydobywczego. W spotkaniu brali również udział specjaliści z Republiki Południowej Afryki.

Uczestnicy konferencji demonstrowali swoje dotychczasowe osiągnięcia, wymieniali doświadczenia, zapoznawali się z rozwiązaniami wdrożonymi w przemyśle wydobywczym w Południowej Afryce przez firmę GMSI (której partnerem strategicznym w Polsce jest sosnowieckie PRGW), no i oczywiście dyskutowali.

Szczególnie warta podkreślenia była możliwość zapoznania się z rzeczywistym funkcjonowaniem systemów informatycznych wspomagających produkcję górniczą w pionach geodezyjnym, geologicznym, zagrożeń naturalnych i technologii górniczej KWB „Turów”.

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS