Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Grudzień 1999, Nr 12 (55) |


• Propozycja systemu stacji referencyjnych GPS dla Warszawy i okolic • Płace w branży geodezyjnej w 1999 r. • Ikonos wystartował • Trendy rozwojowe wysokorozdzielczych satelitów obrazowych • Co włożyć do komputera, czyli prezentacja programów do prowadzenia SIT • Przegląd tachimetrów elektronicznych

powrót

Roman Kuś

Zintegrowany System Zarządzania Informacją

Konferencja pt. „Optymalizacja wydobycia kopalin przy wykorzystaniu technik informatycznych”, Bogatynia, 27-29 października

Konferencja zorganizowana w Bogatyni z inicjatywy Kopalni Węgla Brunatnego „Turów” oraz Przedsiębiorstwa Robót Geologiczno-Wiertniczych (PRGW) z Sosnowca była pierwszą w Polsce próbą oceny stopnia wykorzystania technik informatycznych dla optymalizacji wydobycia kopalin. Przedstawione zostały sposoby organizowania i przepływu informacji w ramach „Zintegrowanego Systemu Zarządzania Informacją” w celu umożliwienia podejmowania optymalnych decyzji na szczeblu zarządu kopalni.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich kopalń węgla brunatnego, miedzi (KGHM Polska Miedź), węgla kamiennego (Gliwicka Spółka Węglowa), surowców skalnych oraz przedstawiciele środowisk naukowych z Wrocławia (Politechnika Wrocławska, Akademia Rolnicza), Krakowa (Akademia Górniczo-Hutnicza) i Warszawy (Państwowy Instytut Geologiczny), nadzoru górniczego reprezentowanego przez Wyższy Urząd Górniczy i Okręgowe Urzędy Górnicze, a także firm konsultingowych zaangażowanych we wdrażanie technologii informatycznych do przemysłu wydobywczego. W spotkaniu brali również udział specjaliści z Republiki Południowej Afryki.

Uczestnicy konferencji demonstrowali swoje dotychczasowe osiągnięcia, wymieniali doświadczenia, zapoznawali się z rozwiązaniami wdrożonymi w przemyśle wydobywczym w Południowej Afryce przez firmę GMSI (której partnerem strategicznym w Polsce jest sosnowieckie PRGW), no i oczywiście dyskutowali.

Szczególnie warta podkreślenia była możliwość zapoznania się z rzeczywistym funkcjonowaniem systemów informatycznych wspomagających produkcję górniczą w pionach geodezyjnym, geologicznym, zagrożeń naturalnych i technologii górniczej KWB „Turów”.

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS