wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Grudzień 1999, Nr 12 (55) |


• Propozycja systemu stacji referencyjnych GPS dla Warszawy i okolic • Płace w branży geodezyjnej w 1999 r. • Ikonos wystartował • Trendy rozwojowe wysokorozdzielczych satelitów obrazowych • Co włożyć do komputera, czyli prezentacja programów do prowadzenia SIT • Przegląd tachimetrów elektronicznych

powrót

Jerzy Przywara

Zaglądamy do portfela

Płace w branży geodezyjnej w 1999 r.

Mówienie w Polsce o własnych zarobkach jest tak niepopularne, jak mówienie o osiągnięciach i sukcesach innych. Jedynie najniżej uposażeni nie mają wiele do ukrycia. Ci o większych dochodach z różnych względów niechętnie wypowiadają się na temat ich wysokości. Na długie grudniowe wieczory proponujemy lekturę „geodezyjnej listy płac” obejmującej przekrój naszego środowiska. Jest to spojrzenie na branżę od strony zasobności portfeli. Jak się okazuje, dla wielu dzień wypłaty nie przynosi nawet odrobiny satysfakcji. Dla dość wąskiej grupy jest to z kolei moment dużego zadowolenia, kiedy okazuje się, że włożony w pracę wysiłek przyniósł konkretny finansowy rezultat.

Zamieszczone na następnych stronach dane wypada uzupełnić kilkoma zdaniami wyjaśnienia. Zarobki pokazane w pierwszej części dotyczą oczywiście kwot miesięcznego wynagrodzenia brutto (chyba że jest napisane inaczej). Pensje pracowników nauki podajemy wg widełek taryfikatora (najniższa-najwyższa). Zarobki urzędników GUGiK ukazujemy (z premedytacją) tylko dla maksymalnych stawek zaszeregowania i dodatku funkcyjnego. Najniższych stawek nie drukujemy dlatego, że dbamy o zdrowie psychiczne naszych Czytelników i powagę tego urzędu. Pokazujemy też element wybitnie rozrywkowy, jakim jest równość robotnika i profesora, która przejawia się w tym, że dwa dni pracy pierwszego i drugiego są tak samo płatne...

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS