Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Grudzień 1999, Nr 12 (55) |


• Propozycja systemu stacji referencyjnych GPS dla Warszawy i okolic • Płace w branży geodezyjnej w 1999 r. • Ikonos wystartował • Trendy rozwojowe wysokorozdzielczych satelitów obrazowych • Co włożyć do komputera, czyli prezentacja programów do prowadzenia SIT • Przegląd tachimetrów elektronicznych

powrót

Jerzy Przywara

Zaglądamy do portfela

Płace w branży geodezyjnej w 1999 r.

Mówienie w Polsce o własnych zarobkach jest tak niepopularne, jak mówienie o osiągnięciach i sukcesach innych. Jedynie najniżej uposażeni nie mają wiele do ukrycia. Ci o większych dochodach z różnych względów niechętnie wypowiadają się na temat ich wysokości. Na długie grudniowe wieczory proponujemy lekturę „geodezyjnej listy płac” obejmującej przekrój naszego środowiska. Jest to spojrzenie na branżę od strony zasobności portfeli. Jak się okazuje, dla wielu dzień wypłaty nie przynosi nawet odrobiny satysfakcji. Dla dość wąskiej grupy jest to z kolei moment dużego zadowolenia, kiedy okazuje się, że włożony w pracę wysiłek przyniósł konkretny finansowy rezultat.

Zamieszczone na następnych stronach dane wypada uzupełnić kilkoma zdaniami wyjaśnienia. Zarobki pokazane w pierwszej części dotyczą oczywiście kwot miesięcznego wynagrodzenia brutto (chyba że jest napisane inaczej). Pensje pracowników nauki podajemy wg widełek taryfikatora (najniższa-najwyższa). Zarobki urzędników GUGiK ukazujemy (z premedytacją) tylko dla maksymalnych stawek zaszeregowania i dodatku funkcyjnego. Najniższych stawek nie drukujemy dlatego, że dbamy o zdrowie psychiczne naszych Czytelników i powagę tego urzędu. Pokazujemy też element wybitnie rozrywkowy, jakim jest równość robotnika i profesora, która przejawia się w tym, że dwa dni pracy pierwszego i drugiego są tak samo płatne...

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS