wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Sierpień 1999, Nr 8 (51) |


• O DTM dla Soły rozmawiamy z Kazimierzem Słoniowskim i Haliną Szymczak z PPGK z Warszawy • Samorząd postuluje – geodeci województw o problemach geodezji • Główny geodeta kraju o przygotowaniach do korekty ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne • Skąd więcej działek – scalenia i podziały gruntów peryferyjnych w ...

powrót

Jacek Kamiński

Studencka olimpiada

Koniec maja nie jest najlepszą porą do wytężonej pracy umysłowej. Wiedzą o tym doskonale studenci wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Z myślą o nich Stowarzyszenie Studentów „Geoida” po raz drugi zorganizowało piknik połączony z geoolimpiadą. Było to możliwe dzięki uprzejmości pracowników Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego Instytutu Geodezji Wyższej i Astronomii Geodezyjnej PW w Józefosławiu.

Przygotowano sześć konkurencji sprawdzających przygotowanie zawodowe przyszłych inżynierów. Najsprytniejsi od samego początku postawili na pracę grupową. To ich drużyny osiągały najlepsze wyniki w „sztafecie ze statywem” oraz „naprowadzaniu na cel”. O ile pierwsza konkurencja nie nadwerężała szarych komórek, to sposobem na zwycięstwo w drugiej była przemyślana strategia. Dwóch zawodników z zawiązanymi oczami i zdezorientowanych przez prowadzącego konkurencję musiało dobiec do ustawionych tyczek. Trzeci z drużyny w przypadku braku zgrania swoimi podpowiedziami wyjątkowo komplikował im zadanie. Panowie najlepiej realizowali się w konkurencji „rzut tyczką”, osiągając rezultaty przekraczające trzydzieści metrów. Kobiety były jednak lepsze w „poziomowaniu na czas”. Nie zapomniano także o konkurencji dokładnościowej. Poproszono zespoły o odmierzenie pięćdziesięciu metrów (dostępnymi metodami) w zadanym kierunku. Pomysłów na realizację było co najmniej tyle, ilu uczestników. Ostatecznie wybierano dość tradycyjne i sprawdzone metody. Próbowano odmierzać stopki, a pomiar kontrolny – odkładając kolegę...

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS