Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Sierpień 1999, Nr 8 (51) |


• O DTM dla Soły rozmawiamy z Kazimierzem Słoniowskim i Haliną Szymczak z PPGK z Warszawy • Samorząd postuluje – geodeci województw o problemach geodezji • Główny geodeta kraju o przygotowaniach do korekty ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne • Skąd więcej działek – scalenia i podziały gruntów peryferyjnych w ...

powrót

Jacek Kamiński

Studencka olimpiada

Koniec maja nie jest najlepszą porą do wytężonej pracy umysłowej. Wiedzą o tym doskonale studenci wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Z myślą o nich Stowarzyszenie Studentów „Geoida” po raz drugi zorganizowało piknik połączony z geoolimpiadą. Było to możliwe dzięki uprzejmości pracowników Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego Instytutu Geodezji Wyższej i Astronomii Geodezyjnej PW w Józefosławiu.

Przygotowano sześć konkurencji sprawdzających przygotowanie zawodowe przyszłych inżynierów. Najsprytniejsi od samego początku postawili na pracę grupową. To ich drużyny osiągały najlepsze wyniki w „sztafecie ze statywem” oraz „naprowadzaniu na cel”. O ile pierwsza konkurencja nie nadwerężała szarych komórek, to sposobem na zwycięstwo w drugiej była przemyślana strategia. Dwóch zawodników z zawiązanymi oczami i zdezorientowanych przez prowadzącego konkurencję musiało dobiec do ustawionych tyczek. Trzeci z drużyny w przypadku braku zgrania swoimi podpowiedziami wyjątkowo komplikował im zadanie. Panowie najlepiej realizowali się w konkurencji „rzut tyczką”, osiągając rezultaty przekraczające trzydzieści metrów. Kobiety były jednak lepsze w „poziomowaniu na czas”. Nie zapomniano także o konkurencji dokładnościowej. Poproszono zespoły o odmierzenie pięćdziesięciu metrów (dostępnymi metodami) w zadanym kierunku. Pomysłów na realizację było co najmniej tyle, ilu uczestników. Ostatecznie wybierano dość tradycyjne i sprawdzone metody. Próbowano odmierzać stopki, a pomiar kontrolny – odkładając kolegę...

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS