wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Sierpień 1999, Nr 8 (51) |


• O DTM dla Soły rozmawiamy z Kazimierzem Słoniowskim i Haliną Szymczak z PPGK z Warszawy • Samorząd postuluje – geodeci województw o problemach geodezji • Główny geodeta kraju o przygotowaniach do korekty ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne • Skąd więcej działek – scalenia i podziały gruntów peryferyjnych w ...

powrót

Krzysztof Belka

Piłka jest okrągła

I Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn Geodezyjnych w Piłce Nożnej.
W dniach 19-20 czerwca 1999 r. na boisku szkoły podstawowej w Zabrzu-Makoszowach odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn Geodezyjnych w Piłce Nożnej 5-osobowej zorganizowane przez firmę „Pryzmat” z Zabrza. Śląska piłka pokazała wyższość nad resztą Polski, lecz nie zraziło to żadnej z przyjezdnych drużyn.

Do zacisznego hotelu w Rudzie Śląskiej zjechały drużyny niemal z całego kraju. Po śniadaniu nastąpiło przywitanie drużyn oraz uroczyste otwarcie mistrzostw. Zabrakło jedynie słonecznej pogody, ale jak wiadomo, geodetom zachmurzone niebo i leciutka mżawka nie przeszkadzają w pracy, a już w sporcie – wcale. A jeszcze obecność takiej gwiazdy polskiej piłki nożnej jak Stanisław Oślizło, który otworzył nasz turniej, sprawiła, że zapomniano o niezbyt sprzyjającej aurze. Uroczystość otwarcia zaszczycili swą obecnością również przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu – Jerzy Goldman i Zygmunt Skalaba.
Rozgrywane kolejno mecze wzbudzały takie zainteresowanie, że nawet nie zauważono, kiedy przestało mżyć. Poziom rozgrywanych meczów stawał się coraz wyższy i nawet słońce nieśmiało zaczęło nas podglądać. Po trudach pierwszego dnia turnieju wszystkich uczestników zaproszono na ognisko. I tu nastąpiło prawdziwe zbratanie społeczności geodezyjnej pomimo często ostrych konfrontacji na boisku. Dominowały oczywiście tematy geodezyjne, ale było także słychać dobiegające z różnych krańców rozmowy na inne tematy, jak i żarty różnego kalibru przerywane hymnem geodezyjnym „Niech żyje geodezja, polskiej nauki kwiat...”.

W drugim dniu rozgrywek atmosfera wśród zawodników była już bardziej rozrywkowa i słońce od rana świeciło bez zakłóceń. Po ciężkiej próbie sił najlepszą drużyną turnieju okazały się „Pomiary Specjalne” z Rudy Śląskiej. Kolejne miejsca zajęły drużyny: „Proinwest” Zabrze, „Pryzmat” Zabrze, „Geomap” Zielona Góra i WPG Warszawa.

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS