wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Sierpień 1999, Nr 8 (51) |


• O DTM dla Soły rozmawiamy z Kazimierzem Słoniowskim i Haliną Szymczak z PPGK z Warszawy • Samorząd postuluje – geodeci województw o problemach geodezji • Główny geodeta kraju o przygotowaniach do korekty ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne • Skąd więcej działek – scalenia i podziały gruntów peryferyjnych w ...

powrót

Anna Wardziak

Geodezja na łódkach

Seminarium i regaty WPG SA, Rynia, 17-19 czerwca.
Tegoroczne seminarium zorganizowane przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne przebiegało pod hasłem „System informacji przestrzennej w zarządzaniu jednostkami administracyjnymi kraju”. Nad Zalew Zegrzyński przybyło wielu znakomitych gości.

Oficjalne wystąpienia mieli m.in. Antoni Pietkiewicz, wojewoda mazowiecki, Leszek Mizieliński, wicemarszałek województwa mazowieckiego i Olgierd Dziekoński, wiceprezydent Warszawy. Seminarium prowadził prof. Bogdan Ney, przewodniczący Państwowej Rady Gospodarki Przestrzennej, a zaproszeni prelegenci wygłosili referaty – Główny Geodeta Kraju Kazimierz Bujakowski mówił o udziale służby geodezyjnej i kartograficznej w budowaniu systemu informacji przestrzennej, zastępca dyrektora Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego, Budownictwa i Infrastruktury Technicznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Bartłomiej Kolipiński wygłosił referat pt. „Planowanie przestrzenne – kierunki nowelizacji przepisów”, a prezydent miasta Legionowa Andrzej Kicman wygłosił „Refleksje prezydenta miasta dotyczące wykorzystywania informacji przestrzennej”.
Z kolei w imieniu Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego wystąpił wiceprezes Jacek Uchański z zespołem, prezentując autorskie przykłady rozwiązań z zakresu systemów informacji przestrzennej. Między innymi system rejestracji cen nieruchomości umożliwiający wykonywanie numerycznych map średnich cen gruntów na podstawie posiadanych i prowadzonych informatycznie kart informacyjnych o nieruchomościach (transakcje, lokalizacje, dane opisowe, cena 1 m2 gruntu wg kursu dolara). Istotnym ogniwem w tym systemie jest aplikacja Mapa Cen wykonana w ramach przetargu ogłoszonego w 1998 r. przez Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Gruntami Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. System ten składa się z trzech modułów: do zbierania danych z kart informacyjnych nieruchomości, zobrazowania i redakcji mapy średnich cen gruntów oraz wyszukiwania i analiz danych pozyskanych z kart informacyjnych nieruchomości.

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS