Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Maj 1998, Nr 5 (36) |


• Projekt rozporządzenia o opłatach za usługi ODGiK • Pabianicki pilotaż - konferencja na temat wykorzystania zintegrowanego SIT dla wdrożenia powszechnej wyceny nieruchomości w mieście Pabianice • Korona Ziemi dla Leszka Cichego • GPS dla ekologa - zastosowanie wybranych technologii pomiarowych GPS w monitorowaniu środowiska ...

powrót

Marcin Górko

W Łodzi mówią o nieruchomościach

Aktualne prace z inżynierii majątkowej prowadzone w Katedrze Geodezji, Kartografii Środowiska i Geometrii Wykreślnej Politechniki Łódzkiej

Nowo wyodrębniająca się dziedzina naukowa, jaką jest inżynieria majątkowa, od pewnego czasu znajduje się w centrum uwagi wielu ośrodków naukowych w naszym kraju. Również w Katedrze Geodezji, Kartografii Środowiska i Geometrii Wykreślnej Politechniki £ódzkiej problematyka ta stanowi przedmiot badań. Są one prowadzone często przy współpracy z innymi, zaprzyjaźnionymi ośrodkami zajmującymi się podobną tematyką, jak choćby Akademia Rolniczo –Techniczna w Olsztynie.

W roku 1995 zakończono prace nad projektem badawczym finansowanym przez KBN pt. „Model ustalania i weryfikacji zasięgu stref taksacyjnych dla potrzeb powszechnej taksacji nieruchomości”. Od tego czasu w katedrze powstało kilka opracowań, które szerszemu gronu zaprezentowane zostały podczas Krajowego Seminarium Towarzystwa Naukowego Nieruchomości. Było ono zorganizowane 30 marca 1998 roku, a na jego część naukową złożyło się pięć referatów przedstawionych przez pracowników katedry.

Dr inż. Zbigniew Głowacki zaprezentował wyniki swoich badań na temat kształtowania się ceny 1 m2 działki budowlanej. Zagadnienia te szerzej omówił w pracy doktorskiej „Metodyka pozyskiwania, gromadzenia, przetwarzania i udostępniania dodatkowych informacji o nieruchomościach pochodzących z ofert prasowych i akt notarialnych kupna-sprzedaży dla potrzeb katastru”. Praca ta obroniona została w ART w Olsztynie. Autor przedstawił w niej matematyczne funkcje pozwalające modelować cenę 1 m2 działki oraz przeanalizował wielkości mające wpływ na cenę. Postępowanie takie umożliwia prognozowanie ofert cenowych gruntów i nieruchomości.

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS