wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Lipiec 1997, Nr 7 (26) |


• Skrót referatu wygłoszonego na III łódzkiej konferencji SIT • Zdjęcia lotnicze i zobrazowania satelitarne – stan obecny i perspektywy • GPS plus GLONASS - jako jeden zintegrowany system satelitarny GNSS • Prezes Ludwik Będkowski przedstawia kierunki działalności Krajowego Związku Pracodawców Firm ...

powrót

Michał Biernacik, Jacek Blezień, Rafał Borkiewicz, Maciej Kondyjowski

Studencka Wieża Babel

Jest już tradycją, że co roku jeden z krajów Europy gości uczestników Międzynarodowego Spotkania Studentów Geodezji IGSM (International Geodetic Student Meeting). Tegoroczny X jubileuszowy zjazd odbył się w dniach 31.04-5.05.97 w Delft – w tym samym mieście, w którym miało miejsce pierwsze spotkanie. Należy tutaj przypomnieć, że właśnie studenci z Holandii byli pomysłodawcami i organizatorami pierwszego zjazdu w 1988 roku. Kolejne spotkania miały miejsce w Bonn, Budapeszcie, Grazu, Londynie, Pradze, Essen, Warszawie i Hanowerze.

Spotkanie odbywało się według harmonogramu ustalonego przez organizatorów. Pierwszego dnia, w poniedziałek, przybywały zaproszone grupy studenckie. Czas minął na dopełnianiu formalności związanych z pobytem i kwaterowaniem się w hali sportowej. Na miejsce stawiło się ponad 150 studentów z całej Europy. Polskę reprezentowały cztery grupy: koła naukowego geodetów z AGH Kraków, stowarzyszenia „SCITUS” z ART Olsztyn, koła naukowego geodetów z AR Wrocław oraz stowarzyszenia „Geoida” z PW Warszawa. Wieczorem przy muzyce i piwie można było utrwalić stare i nawiązać nowe kontakty. Drugiego dnia oficjalnego otwarcia IGSM ’97 dokonali: burmistrz miasta Delft, rektor uczelni oraz dziekan Wydziału Geodezji. Po lunchu uczestnicy w grupach roboczych dyskutowali na tematy związane ze studiowaniem i geodezją. Omówiono następujące tematy: „Kobiety w geodezji”, „Stowarzyszenia studenckie”, „Programy studiów”, „Życie studenta”, „Zatrudnienie w geodezji”, „Geodezja w krajach Trzeciego Świata”.
Środa była jednym z najciekawszych dni zjazdu. Głównym punktem były wycieczki do przedsiębiorstw i instytucji, których działalność jest związana z geodezją.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu miesięcznika GEODETA
powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS