wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Lipiec 1997, Nr 7 (26) |


• Skrót referatu wygłoszonego na III łódzkiej konferencji SIT • Zdjęcia lotnicze i zobrazowania satelitarne – stan obecny i perspektywy • GPS plus GLONASS - jako jeden zintegrowany system satelitarny GNSS • Prezes Ludwik Będkowski przedstawia kierunki działalności Krajowego Związku Pracodawców Firm ...

powrót

Zbigniew Leszczewicz

Trochę pomagamy, trochę wskazujemy

W dniach 4-5 czerwca br. w salach hotelu Victoria w Warszawie odbyła się VII Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Systemy informacji przestrzennej” zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej działające w porozumieniu z Zarządem Głównym SGP.

W piętnastu tematycznych sesjach wygłoszonych zostało blisko 50 referatów. Oddzielne sesje zorganizowały Sekcja Informatyki Geodezyjnej i Kartograficznej Komitetu Geodezji PAN oraz Klub Użytkowników Systemów Intergraph. Konferencji towarzyszyła wystawa 18 firm prezentujących sprzęt i oprogramowanie w zakresie informacji przestrzennej. PTIP przyzwyczaiło już uczestników konferencji do sprawnej organizacji, wysokiego poziomu i aktualności tematyki prezentowanych referatów. W tym roku odnotować należy „zauważenie” konferencji przez najwyższe władze Głównego
Urzędu Geodezji i Kartografii w osobach prezesa Józefa Rackiego i wiceprezesa Jerzego Albina oraz dyrektora Departamentu Katastru Konrada Pirwitza. Wśród licznie zaproszonych gości rozpoznaliśmy Jana Bielańskiego z Ministerstwa Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Dariusza Boguckiego z Zespołu ds. Uzgodnień Ksiąg Wieczystych Ministerstwa Sprawiedliwości, Andrzeja Bienia z Zespołu ds. Reformy Systemu Podatkowego Ministerstwa Sprawiedliwości, Andrzeja Patalasa – prezesa Agencji Budowy i Eksploatacji Autostrad, Bogdana Neya z Polskiej Akademii Nauk, Tadeusza Kuźnickiego z ZG SGP, Grzegorza Wiśniewskiego z firmy Intergraph Polska oraz wielu innych, których nie sposób wymienić w krótkiej relacji.

W sesji dyskusyjnej zorganizowanej na zasadzie Hyde Parku poruszano wiele aktualnych problemów związanych zarówno bardzo ściśle merytorycznie z treścią wygłaszanych referatów, jak również ogólnych, o potrzebie edukacji w zakresie informacji w szkołach średnich i wyższych. Gorąca dyskusja na temat rangi i roli zawodu geodety doprowadziła jednego z dyskutantów do stwierdzenia, że jest to najstarszy zawód świata, co rozbawiło licznie zgromadzone panie.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS