wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Lipiec 1997, Nr 7 (26) |


• Skrót referatu wygłoszonego na III łódzkiej konferencji SIT • Zdjęcia lotnicze i zobrazowania satelitarne – stan obecny i perspektywy • GPS plus GLONASS - jako jeden zintegrowany system satelitarny GNSS • Prezes Ludwik Będkowski przedstawia kierunki działalności Krajowego Związku Pracodawców Firm ...

powrót

Zbigniew Leszczewicz

W obronie wykonawstwa komercyjnego

O programie działania Krajowego Związku Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych z prezesem Ludwikiem Będkowskim rozmawia Zbigniew Leszczewicz

Zbigniew Leszczewicz: Gratulujemy Panu ponownego wyboru na stanowisko prezesa Zarządu Krajowego Związku Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych. Jakie będą główne kierunki działalności związku w bieżącej kadencji?

Ludwiki Będkowski: Uważam, że najpilniejsze zadanie to nowelizacja Prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz przepisów wykonawczych i dostosowanie ich do gospodarki rynkowej oraz wymogów prawa obowiązującego w Unii Europejskiej z jednoczesnym uwzględnieniem szybko rozwijających się technologii. Kolejny punkt to określenie zadań i prac wchodzących w zakres sporządzania dokumentów tzw. wiary publicznej przez koncesjonowane wykonawstwo geodezyjne. Dalej – doprowadzenie do tego, by administracja geodezyjna objęła nadzorem prace geodezyjne wykonywane z mocy innych niż Prawo geodezyjne ustaw, jak np. Prawo budowlane. Chcemy również wspólnie z Konfederacją Pracodawców Polskich wypracować strategię działania w przypadkach sporów zbiorowych pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi – szczególnie przy negocjowaniu układów zbiorowych pracy.

LW: To bardzo obszerny program i chyba trudny do zrealizowania?

LB:
Tak, mamy tę świadomość. Liczymy jednak na zrozumienie problemów i współpracę z GUGiK, Krajową Izbą Gospodarczą oraz wojewódzką administracją geodezyjną. Chcemy podjąć działania w kierunku stałego monitorowania poczynań administracji geodezyjnej, oceny jej sprawności i wydolności organizacyjnej. Chcemy przekonać centralną i wojewódzką administrację geodezyjną, że ogromna część zadań technicznych wykonywanych dziś przez tę administrację, może i powinna być przejęta przez wykonawstwo komercyjne. Tymi działaniami chcemy zatrzymać lawinowo tworzone zakłady budżetowe powoływane do obsługi administracji w zakresie dokumentacji geodezyjnej i innych czynności technicznych. Administracja geodezyjna, tak szczebla centralnego, jak i wojewódzkiego, zaczyna bowiem obrastać nowymi jednostkami. Tworzy to patologie w postaci przejmowania zleceń, szczególnie od drobnych inwestorów.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article


Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS