wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Grudzień 1996, Nr 12 (19) |


• GPS dla początkujących - część I • Numeryczna mapa miasta Olsztyna • Scalanie pod mieszkanie - zmienione rozporządzenie w sprawie zasad i trybu ustalania granic gruntów przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne • Problem granic gruntowych przy przejściu od ewidencji gruntów do katastru • Remigiusz Piotrowski ...

powrót

Opracowanie redakcji

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz

I Walne Zgromadzenie GISPOL

Użytkownicy krajowego SIT zawiązali Stowarzyszenie „GISPOL” i zarejestrowali je 13 czerwca br. w Sądzie Wojewódzkim we Włocławku [patrz też GEODETA 10/96]. Jako jeden z podstawowych celów Stowarzyszenia wymieniają tworzenie forum dla wymiany poglądów i idei wśród osób czynnie zaangażowanych w tworzenie, prowadzenie i wykorzystywanie SIT.

Niemal do końca października pracami Stowarzyszenia kierowały władze tymczasowe. Dopiero w dniach 25-26 października we Włocławku i Ciechocinku odbyło się I Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia. Delegaci wiele uwagi poświęcili sprawom statutowym, zmieniając np. niektóre obowiązujące dotąd zapisy. Nie mniej ważne były kwestie organizacyjne, doszło bowiem do wyboru pierwszych władz Stowarzyszenia. Do pełnienia funkcji prezesa Zarządu powołano Edwarda Mechę. W skład 5-osobowego Zarządu weszli Jadwiga Myczkowska, Elżbieta Makuch, Stanisława Mogiłło-Suchowera, Słowomir Bieńkowski i Waldemar Klocek. Wybrano również Komisję Rewizyjną oraz Sąd Koleżeński.

W drugim dniu obrad większością głosów przyjęto uchwałę programową, w której uczestnicy I Walnego Zgromadzenia potwierdzili przekonanie o nadzwyczaj istotnej roli zintegrowanego przestrzennego systemu informacyjnego w funkcjonowaniu współczesnego państwa i o konieczności społecznego doradztwa w jego optymalizacji. W obliczu integrujących działań światowych animatorów tych systemów zorganizowanie się użytkowników systemów w kraju stało się palącą potrzebą i – zdaniem Walnego Zgromadzenia – GISPOL może skutecznie to zadanie podjąć. Ponadto obradujący zauważyli niepokojącą tendencję reformy administracyjnej państwa, zmierzającą do rozproszenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, tendencję sprzeczną z podstawowymi zasadami funkcjonowania państwowego systemu informacyjnego, jakim jest system informacji przestrzennej. System taki powinien być jednolity i zwarty oraz dobrze chroniony. Jednocześnie powinien zabezpieczać interesy administracji rządowej i samorządowej, jak i innych jego użytkowników.

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS