wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 1996, Nr 5 (12) |


• EUREF – nowy układ współrzędnych i jego związek z WGS84 • Projekt PHARE - do rozmowy zaprosiliśmy dyrektora programu Konrada Pirwitza oraz eksperta zatrudnionego w PIUZ dzisława Kurczyńskiego • SIT w warunkach szczególnych - Górnośląski System Informacji o Terenie • Testujemy LandMAP • GEONET z pozycji ...

powrót

Opracowanie redakcji

Państwowa Rada obraduje

Uchwała nr 1/96
Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej w sprawie roli administracji geodezyjnej w kształtowaniu rynku usług (...)

Państwowa Rada Geodezyjna i Kartograficzna uważa, że wpływ administracji geodezyjnej na funkcjonowanie rynku usług geodezyjno-kartograficznych powinien byś realizowany przez:
1. Wydawanie i aktualizację aktów prawnych (rozporządzenia, instrukcje, wytyczne itp.) regulujących zasady wykonywania opracowań geodezyjnych i kartograficznych.
2. Zapewnienie sprawnego działania tej części aparatu administracyjnego, która ma bezpośredni wpływ na działalność firm wykonawczych. W szczególności dotyczy to ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.
3. Konsultowanie z organizacjami reprezentującymi wykonawstwo geodezyjne przedsięwzięć podejmowanych przez administrację, a mających wpływ na to wykonawstwo.
4. Zlecanie dużych opracowań geodezyjnych i kartograficznych w cyklach wieloletnich, a nie jednorocznych, praktycznie zamykających się w kilku miesiącach (zatwierdzenie budżetu – wiosna, przeprowadzenie przetargu – kwiecień-czerwiec, podpisanie umowy – lipiec/sierpień, zakończenie roboty – listopad/grudzień).
5. Stymulowanie wykonawstwa w kierunku stosowania nowoczesnych technologii przez narzucanie odpowiednich warunków technicznych na roboty finansowane z budżetu.
6. Przeciwdziałanie procesowi dalszego rozpraszania państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
7. Ujednolicenie form organizacyjnych ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w skali całego kraju, które powinny byś prowadzone wyłącznie przez administrację publiczną.
8. Wprowadzenie regulacji prawnych zmierzających do wyeliminowania wykonawstwa prowadzonego przez zakłady obsługi technicznej ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej bądź prywatnie przez pracowników ośrodków. Realizację tego postulatu należy rozpatrywać łącznie ze zmianą wysokości wynagrodzeń pracowników ośrodków.

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS