Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Grudzień 2002, Nr 12 (91) |


• Czas na Galileo, czyli europejski system nawigacji satelitarnej, cz. I • Rewia tachimetrów – coraz więcej możliwości za te same pieniądze • ODGiK strażnikiem jakości – pisze Wojciech Tokarski • Działalność normalizacyjna w dziedzinie informacji geograficznej, cz. II • Skanowanie terenu laserem lotniczym ...

powrót

Anna Wardziak

Kolor jest przyszłością

Océ OpenHouse Special, Poing, 19-22 listopada. Już po raz dziewiąty firma Océ zaprezentowała swoją ofertę podczas Dni Otwartych, które tym razem odbyły się w jednej z jej fabryk w miejscowości Poing koło Monachium. Tegoroczna impreza miała wyjątkowy charakter. Nie tylko dlatego, że była największą z dotychczas zorganizowanych (w ciągu 4 dni odwiedziło ją 4500 osób, głównie obecnych i potencjalnych klientów firmy oraz dziennikarzy), ale również dlatego, że w mijającym roku Océ obchodzi 125. rocznicę powstania, co – jak podkreślano – jest dowodem zarówno stabilności firmy, jak i ciągłego wprowadzania innowacji.

Rok ten jest dla Océ wyjątkowy także z tego względu, że nigdy wcześniej w tak krótkim czasie nie wypuszczono na rynek tak wielu nowych produktów. W Poing pokazano wiele z nich, a część miała światowe premiery. Wystawa zajmowała ogromną halę. Dla łatwiejszej orientacji każdy zwiedzający otrzymywał specjalny katalog informacyjny, a ofertę podzielono na sektory dla przemysłu i handlu, usług publicznych i edukacji, finansów i telekomunikacji itp. Goście mieli okazję zobaczyć m.in. cyfrowe systemy drukujące na papier cięty i w rolach, średnio- i wysokonakładowe oraz wielkoformatowe systemy inżynierskie, a także autorskie aplikacje wspomagające ich pracę. Chętni mieli też możliwość uczestnictwa w specjalnych prezentacjach tematycznych, a dla wielu ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie miejscowej fabryki Océ.

Drugiego dnia OpenHouse odbyła się konferencja prasowa, podczas której Rokus van Iperen, prezes Océ, przedstawi ł nową strategię firmy. Podkreślił fakt, że Océ w najbliższej przyszłości skoncentruje się na dwóch działach: Digital Document Systems (Systemy dokumentów cyfrowych) oraz Wide Format Printing (Drukowanie w wielkim formacie). Przypomniał także misję firmy, którą jest dostarczanie klientom innowacyjnych produktów oraz serwisu na dobrym poziomie, a tym samym umożliwienie im obsługi dokumentów w sposób wydajny i efektywny. Podkreślił również znaczenie nowych linii produktów, m.in. z rodziny VarioPrint oraz VarioStream. Jan Dix, szef działu DDS, omówił nowości z zakresu cyfrowej produkcji dokumentów, a Michel Frequin, szef działu WFP, zaprezentował nowe rozwiązania wielkoformatowe. Wśród tych ostatnich znalazł się m.in. szczególnie interesujący dla naszej branży wielofunkcyjny system kolorowy Océ TCS400 (Technical Colour System), który w Poing miał swój przedpremierowy światowy pokaz. Złożone z trzech modułów urządzenie spełniające funkcje plotera, skanera i kopiarki będzie wprowadzane na rynek od stycznia 2003 roku, a pełny koszt jego zakupu oceniany jest na około 25 tys. euro. Na wystawie można też było znaleźć kilka znanych już urządzeń wielkoformatowych spełniających podobne funkcje: TDS400, 600 i 800 (Technical Document System). Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że są one monochromatyczne, a jak mówił van Iperen – „kolor jest przyszłością!”.

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS