wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Grudzień 2002, Nr 12 (91) |


• Czas na Galileo, czyli europejski system nawigacji satelitarnej, cz. I • Rewia tachimetrów – coraz więcej możliwości za te same pieniądze • ODGiK strażnikiem jakości – pisze Wojciech Tokarski • Działalność normalizacyjna w dziedzinie informacji geograficznej, cz. II • Skanowanie terenu laserem lotniczym ...

powrót

Anna Wardziak

Kolor jest przyszłością

Océ OpenHouse Special, Poing, 19-22 listopada. Już po raz dziewiąty firma Océ zaprezentowała swoją ofertę podczas Dni Otwartych, które tym razem odbyły się w jednej z jej fabryk w miejscowości Poing koło Monachium. Tegoroczna impreza miała wyjątkowy charakter. Nie tylko dlatego, że była największą z dotychczas zorganizowanych (w ciągu 4 dni odwiedziło ją 4500 osób, głównie obecnych i potencjalnych klientów firmy oraz dziennikarzy), ale również dlatego, że w mijającym roku Océ obchodzi 125. rocznicę powstania, co – jak podkreślano – jest dowodem zarówno stabilności firmy, jak i ciągłego wprowadzania innowacji.

Rok ten jest dla Océ wyjątkowy także z tego względu, że nigdy wcześniej w tak krótkim czasie nie wypuszczono na rynek tak wielu nowych produktów. W Poing pokazano wiele z nich, a część miała światowe premiery. Wystawa zajmowała ogromną halę. Dla łatwiejszej orientacji każdy zwiedzający otrzymywał specjalny katalog informacyjny, a ofertę podzielono na sektory dla przemysłu i handlu, usług publicznych i edukacji, finansów i telekomunikacji itp. Goście mieli okazję zobaczyć m.in. cyfrowe systemy drukujące na papier cięty i w rolach, średnio- i wysokonakładowe oraz wielkoformatowe systemy inżynierskie, a także autorskie aplikacje wspomagające ich pracę. Chętni mieli też możliwość uczestnictwa w specjalnych prezentacjach tematycznych, a dla wielu ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie miejscowej fabryki Océ.

Drugiego dnia OpenHouse odbyła się konferencja prasowa, podczas której Rokus van Iperen, prezes Océ, przedstawi ł nową strategię firmy. Podkreślił fakt, że Océ w najbliższej przyszłości skoncentruje się na dwóch działach: Digital Document Systems (Systemy dokumentów cyfrowych) oraz Wide Format Printing (Drukowanie w wielkim formacie). Przypomniał także misję firmy, którą jest dostarczanie klientom innowacyjnych produktów oraz serwisu na dobrym poziomie, a tym samym umożliwienie im obsługi dokumentów w sposób wydajny i efektywny. Podkreślił również znaczenie nowych linii produktów, m.in. z rodziny VarioPrint oraz VarioStream. Jan Dix, szef działu DDS, omówił nowości z zakresu cyfrowej produkcji dokumentów, a Michel Frequin, szef działu WFP, zaprezentował nowe rozwiązania wielkoformatowe. Wśród tych ostatnich znalazł się m.in. szczególnie interesujący dla naszej branży wielofunkcyjny system kolorowy Océ TCS400 (Technical Colour System), który w Poing miał swój przedpremierowy światowy pokaz. Złożone z trzech modułów urządzenie spełniające funkcje plotera, skanera i kopiarki będzie wprowadzane na rynek od stycznia 2003 roku, a pełny koszt jego zakupu oceniany jest na około 25 tys. euro. Na wystawie można też było znaleźć kilka znanych już urządzeń wielkoformatowych spełniających podobne funkcje: TDS400, 600 i 800 (Technical Document System). Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że są one monochromatyczne, a jak mówił van Iperen – „kolor jest przyszłością!”.

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS