Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2002, Nr 7 (86) |


• Czy warto ryzykować? – ubezpieczenia OC z tytułu wykonywania zawodu geodety: • Nowelizacja Pgik na posiedzeniu PRGiK: zdaniem GIG i KZPFGiK projekt do poprawy • Piksel schodzi poniżej metra – wysokorozdzielcze systemy zobrazowania satelitarnego, cz. I • O fraktalach pisze dr Robert Olszewski • Zdjęcie z ...

powrót

Anna Wardziak

Uczymy się całe życie

Rekrutacja na studia podyplomowe 2002/2003. Coraz częściej absolwenci wyższych uczelni podejmują decyzję o kontynuacji nauki na studiach podyplomowych. Takie są potrzeby rynku – lepiej wykształcony pracownik staje się bardziej atrakcyjny dla pracodawcy. Z wyborem kierunku nie należy się jednak spieszyć. Pracodawca wymaga bowiem od nas konkretnej wiedzy, a nie samego „papierka”.

Studia tego typu powinny rozwijać zainteresowania, a jednocześnie specjalizować w konkretnej dziedzinie, ściśle związanej z wybraną drogą kariery. O ich podjęciu najlepiej zdecydować po kilku latach pracy – wtedy wiemy już, jaka wiedza i jakie umiejętności przydadzą się nam najbardziej. Najczęściej to sami pracownicy decydują o podjęciu studiów, zdarza się jednak, że i pracodawcy zachęcają do tego, deklarując chęć ich finansowania. To dobra forma inwestowania w pracownika i dbania o podwyższenie jego kwalifikacji. A koszt studiów podyplomowych to wydatek wcale niemały, rzędu 3-5 tys. zł. Dlatego sprawdźmy najpierw, czy otrzymamy w zamian oczekiwaną porcję wiedzy i zdobędziemy odpowiednie umiejętności. Informacje zawarte w naszym zestawieniu powinny pomóc w podjęciu decyzji, najistotniejsze są bowiem te dotyczące przedmiotów, kwalifikacji wykładowców, liczby godzin zajęć praktycznych. Placówka musi posiadać również odpowiednie zaplecze techniczne i lokalowe – warto to sprawdzić. Nic nie zastąpi zatem wizyty w studium i bezpośredniego kontaktu z organizatorami. Dobrze też skorzystać z opinii absolwentów.
Zestawienie (sporządzone na podstawie ankiet wypełnionych przez organizatorów) prezentuje studia podyplomowe w zakresie GIS/SIP, katastru, poligrafii, szacowania nieruchomości itp. Łącznie znalazło się tu 12 propozycji z 555 miejscami. Aby rozpocząć naukę w studium, niekoniecznie trzeba posiadać tytuł magistra – wystarczy dyplom inżyniera, a nawet licencjata. Studia podyplomowe trwają dwa semestry (dłużej – tylko poligrafia na PW), a zajęcia odbywają się najczęściej w formie dwu-, trzydniowych tzw. zjazdów weekendowych.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

GEODETA testuje: ContextCapture
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama