Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2002, Nr 7 (86) |


• Czy warto ryzykować? – ubezpieczenia OC z tytułu wykonywania zawodu geodety: • Nowelizacja Pgik na posiedzeniu PRGiK: zdaniem GIG i KZPFGiK projekt do poprawy • Piksel schodzi poniżej metra – wysokorozdzielcze systemy zobrazowania satelitarnego, cz. I • O fraktalach pisze dr Robert Olszewski • Zdjęcie z ...

powrót

Jerzy Przywara

Perspektywy, obawy i nadzieje

II Konferencja Użytkowników Oprogramowania ERDAS Imagine, Warszawa, 6 czerwca. Gość tegorocznej konferencji Andy Garratt reprezentujący GIS and Mapping Division z Leica Geosystems przedstawił aktualną politykę firmy w dziedzinie rozwoju systemów pozyskiwania danych przestrzennych. Czy Polska skorzysta z tych możliwości?

Plany Leica Geosystems
W bogatej ofercie szwajcarskiej firmy oprogramowanie ERDAS zajmuje znaczące miejsce. Środowisko to nadal ma zapewniony rozwój i serwis. Dla użytkownika oznacza to, że z szerokiej palety wyrobów tej firmy będzie można wybrać dla opracowań w skalach do 1:1000 np. pakiet SOCET SET, natomiast do zastosowań GIS-owskich (w skalach mniejszych) np. OrthoBASE. Osobny segment rynku stanowią zastosowania militarne, w których oprogramowanie ERDAS jest niezwykle popularne. W strategii firmy Leica Geosystems widoczne jest zorientowanie na GIS i silne związki z firmą ESRI (liderem w oprogramowaniu GIS). Potwierdza to idea Geospatial Light Table (w dosłownym tłumaczeniu „Geoprzestrzennego stołu podświetleniowego”), czyli wygodnego intuicyjnego interfejsu zaawansowanej obsługi danych przestrzennych.
Andy Garrat zaprezentował również zapowiadaną na październik wersję 8.6 ERDAS Imagine oraz VirtualGIS 8.6. W nowej odsłonie systemu usprawniono m.in. zarządzanie plikami, a także pracę na danych w formacie SHAPE oraz zaimplementowano nowe algorytmy analiz hiperspektralnych. Popularny moduł VirtualGIS został wyposażony w obsługę modeli TIN oraz w narzędzia multimedialne do przygotowywania precyzyjnych animacji o najwyższej jakości.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS